prijevremeni porod

Irena

Prošle sam godine rodila u 9 mjesecu u 34 tjednu mrtvu bebu.Sada sam trudna 27 tjedana i otvorena sam za prst i pol.Svi ostali su nalazi uredni,tako da nisšta od lijekova ne pijem.Preporučeno mi je samo mirovanje,iako sam ležala u bolnici ništa nije napravljeno.Uprkos tome moj mi liječnik ne želi dati uputnicu za ležanje u Petrovoj u Zagrebu.Ima li izgleda ako rodim do 30 tjedna da beba preživi? Imam 36 godina i ovo je četvrti porod,dvoje žive djece.Hvala Vam na odgovoru!

Prof.dr. Marina Ivanišević

Draga Irena , kao višerotkinja nije opasno što ste otvoreni za prst i pol, i ukoliko dijete normalno raste tada ćete uz mirovanje doći i do termina. Samo je važno da li ste prije trudnoće bili obrađeni zbog poremećene trudnoće u kojoj ste izgubili dijete i je li nađen uzrok tomu što se dogodilo.