Prijevremeno otvaranje

Saki90

Postovani,

U 7.sam mjesecu trudnoce, posljednja kontrola radjena 22.04,sve je bilo u redu,grlic zatvoren. Poslednjih par dana cesto mokrim i pri kraju osjecam laganu bol...takodje kada stojim, sjedim osjecam pritisak “dolje”, nelagodnost, pomalo i bol,otecenost... da li je moguce da se radi o otvaranju? Strah me da nesto. Ije u redu a sledeca kontrola mi je za 15.ak dana.
Da li da cekam kontrolu ili da idem ranije kod dr?

Saki90

Takodje, kad ustajem i sjedam zaboli me po dnu stomaka...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o upali urinarnog trakta. Savjetujem da učinite urinokulturu i pijete puno tekućine. Prijevremeno otvaranje bude praćeno sukrvicom.

Saki90

Hvala na odgovoru,

Jos jedno pitanje, stomak mi je stalno tvrd, da li je to normalno jer sam u 30.tjednu, bol po dnu stomaka pri ustajanju,okretanju,da li je od sirenja materice?

Ivo Balenović, dr. med.

U trudnoći, pogotovo prema terminu normalno je da se osjeća pritisak jer maternica pritišće na okolne organe, može se osjetiti bol od udaraca djeteta, maternica se povremeno kontrahira što se osjeća kao tvrdoća i napetost. Važno je da nema krvarenja jer je to znak koji upućuje na prijevremeno otvaranje.

RedQueen

Poštovani,
iza sebe imam opsežnu konizaciju i porod u 29. tjednu. Trenutno sam 31+4. Prije 5 tjedana doktor je utvrdio da se vodenjak uvukao u unutarnje ušće 25 mm i da se zaustavio na serklažu koji mi je preventivno stavljen u 14. tjednu. Od postavljanja serklaža svaku drugu večer stavljam polygynax vaginalete. Doktor je rekao da je stavljam što dublje i da se ne bojim jer do grlića ne mogu doći. Međutim, ja uvijek dođem do nekog kraja, pretpostavljam da je to grlić i sa strane osjetim konac serklaža. Zadnja dva stavljanja se dogodilo da mi se učinilo da je situacija drugačija, da tu imam puno više prostora i da je taj konac pomaknut puno ulijevo. Zanima me postoji li opcija da sam na taj način sama sebi ustanovila da sam otvorena. Da li je to moguće? Ne bi trčala na hitnu jer problem s mojim grlićem je pritisak na njega. U prvoj trudnoći sam se samo otvorila 8 prsta kad su me uvjeravali da mogu pješice doći od doktora do bolnice.
Zahvaljujem na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne vjerujem da ste mogli sami ustanoviti da ste otvoreni. Savjetujem da se javite liječniku na pregled.