Prim.neplodnost

Nataša

Cijenjena dr. Kupešić,
obraćam Vam se drugi put (prošli puta je to bilo prije cca 6 mjeseci), a
u vezi mog problema neplodnosti. Prema Vašem savjetu obavila sam
osnovne preglede, a niže navodim rezultate. (napominjem da ću uskoro
napuniti 41 godinu).
1. Bazalne horm. pretrage (između 3. i 5. dana) su sve unutar graničnih vrijednosti s izuzetkom prolaktina koji je nešto smanjen, dok
je progesteron na 21. dan također OK.
2. Spermiogram partnera je dobar s time da je bilo nešto slabijeg odstupanja nakon ponovljenih pretraga
3. Ultrazvučni pregled 3D (obavljen kod Vas) pokazao je postojanje
zadebljanja maternične sluznice kao i polipa koji su odstranjeni histeroskopski u Vašoj ustanovi
4. Laparoskopski je učinjena hidrotubacija jajovoda te je prikazana
prohodnost samo desnog jajovoda.
Ima li za mene nade i što bih sad još mogla učiniti?
Zahvaljujem na odgovoru i srdačno Vas pozdravljam.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Preporučila bih da se obratite u našu ustanovu radi planiranja intratubarne inseminacije ljevostrano. S obzirom da ćete prilikom ponovljene kontrole trebati učiniti ultrazvučni pregled maternične šupljine (kako bi se isključio recidiv polipoznih lezija), savjetovala bih istodobno provjeriti nalaz spermiograma supruga nakon trodnevne apstinencije. Nakon ove obrade dobiti ćete upute za primjenu stimulacije ovulacije za intratubarnu inseminaciju. Za sve potrebne pretrage možete se obratiti na telefon 37 12 109.