Primjena Canesten kremice u žene/muškarca

pepa77

Poštovani,

ginekolog mi je dijagnosticirao da imam gljivice(blaži oblik) te preporučio Canesten.
Kupila sam Canesten 1 tabletu i kremicu. Ja sam upotrijebila tabletu, a kremicu planiram upotrijebiti zajedno sa svojim partnerom.
Ono što nigdje ne mogu pronaći, a zaboravila sam pitati ginekologa, jest koliko dana ja i moj partner moramo primjenjivati kremicu.
U uputama piše da se nanosi 2-3 puta dnevno, no zanima me koliko dana da ja i partner primjenimo terapiju kremicom?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , krema se nanosi 2-3 x dnevno kroz 5 dana.

boris44

Poštovani,

u uputama za primjenu Canesten kreme piše da se nanosi samo na kožu. Mene zanima može li se krema nanijeti i na glavić spolnog organa?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da može.

brankica96

Postovani, moj decko je dobio gljiivicnu infekciju. Kupili smo Canesten kremu da bismo to sanirali. Medjutim, kupili smo onu za primjenu na kozi, a ne vaginalnu, pa me zanima da li on smije na glavic mazati tu koju smo kupili ili da ipak kupimo vaginalnu? Pozdrav! Unaprijed Vam hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smije s tom mazati također.

ivka96

Poštovani,

Zanima me kolko dugo moj dečko treba koristiti Canesten 3? Isto 3 dana kao i zene ili duze (Mazao je 3 dana i prestao i nakon toga mu se pocela lipit i kidati kozica)? I sto uciniti kad meni ne pomognu ni Canesten 3 ni Difulcan?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Krema se koristi 3 dana, po potrebi može i dulje. Kod tvrdokornih gljivičnih upala preporučaju se vaginalni probiotici, te antikandida dijeta - izbjegavanje šećera, ugljikohidrata, suhomesnate proizvode, mahunarke. Preporuča se meso i perad, riba, jaja, korjenasto povrće, orašasti plodovi...