Kiretaža

oni

Poštovani doktore, obavila sam kiretažu u petak koja se činila uspješna. dan nakon toga sam počela imati ugruške i pretpostavljala sam da je to normalno, jer i za vrijeme mjesečnice sam imala takve slučajeve. U nedjelju u sitne sate je hrpa ugrušaka ispala iz mene (veličina dlana) te sam otišla u bolnicu gdje je obavljena druga kiretaža. Nemam sad više ikakve ugruške, osim oskudnog krvarenja. Smatrate li to sad da je riješeno? Možete tkaođer obrazložiti zašto se toliko ugrušaka počelo stvarati pošto doktori nisu ništa rekli. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno prvom kiretažom nije u potpunosti odstranjen sadržaj materišta. Ugrušci su se stvorili jer se maternica nije mogla dovoljno kontrahirati. Sada možete biti bez brige.

Day

Postovani,
kiretaza je bila 20.2Nakon postupka nije bilo nikakvog krvarenja, osim tog dana malo malo.
Kontrola je bila 2.3. i ginekolog je reka kako je sve objavljeno kako treba. Rekao je kako mjesecnica treba doci za mjesec do mjesec ipo.
Nezasticeni odnos sam imala 14.3. S tim, da do ejakulacija nije doslo u rodnicu vec 1 minutu NAKON prekinutog snosaja.
Zanima me moze li doci do trudnoce??
Ne znam valja li napomenuti da mi je prilikom prvog pregleda dijagnosticiran septum uterus

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom trudnoća nije moguća. Septum uterusa (ovisno o veličini) može eventualno uzrokovati komplikacije u trudnoći.

Day

Jos jedno pitanje molim Vas.
Jel bi mogli na temelju gore napisanog znati kad su mi bilo plodni dani te kad mogu ocekivati mentruaciju?
Hvala Vam puno na prethodnom odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon kiretaže menstruacija dolazi otprilike u periodima kako je dolazila i prije, no moguće je da prva ne nastupi točno u dan. Dakle, trebala bi nastupiti otprilike mjesec dana nakon kiretaže uz moguća odstupanja. Plodni dani se računaju kao i uobičajenom ciklusu. Između 11. i 14. dana od zadnje menstruacije (tj. kiretaže). Vi ste imali odnos 23. dana ciklusa što spada u neplodne dane.

Day

Zasto mi je onda ginekolog na pregledu koji je bio 2.3. rekao da mentruaciju ocekivam za mjesec, mjesec ipo? Jedino me to buni. Svugdi citam da je ocekivana mentruacija mjesec dana nakon kiretaze. A on meni govori mjesec dana dva tjedana nakon kiretaze.

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacija nastupa otprilike mjesec dana nakon kiretaže, ali mogu se desiti odstupanja i ona nisu rijetkost. Liječnik je vjerojatno to procijenio na temelju uzv debljine endometrija i izgleda jajnika.

Marica5555

Postovani!
Nakon kiretaze receno mi je sacekati 2-3 menstruacije za novu trudnocu.Dali se 1 mj racuna od kiretaze ili tek kad dobijem prvu mjesecnicu nakon kiretaze?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 1. mjesec računajte od kiretaže. No, ukoliko do trudnoće dođe i ranije od preporučena dva do tri mjeseca, ne može se ništa desiti.