pritisak u donjem dijelu trbuha

fancy97

Poštovani, 4 dana nakon menstruacije imala sam nezaštićeni, ponovljeni spolni odnos s dečkom u kojem on nije ejakulirao u mene,te par dan/dva nakon ovulacije ponovno smo imali nezasticeni ponovljeni spolni odnos u kojem on ponovo nije ejakulirao u mene vec izvan mene, s tim da je urinirao izmedu. Jedino sto mene muci jos od tog prvog odnosa konstantna neugodna pritiskajuca bol u donjem dijelu stomaka, malo drugacija od one kada treba doci menstruacija, zanima me o cemu se radi? Imam konstantni pritisak i cestu potrebu za uriniranjem od simptoma, zanima me sto da radim i postoji li uopce mogucnost trudnoce? Menstruaciju trebam dobiti za 10ak dana. Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi su vjerojatno od urinarne infekcije. Savjetujem da učinite analizu mokraće. Prema navedenom šanse za trudnoćom su samo teorija, a za bilo kakve simptome koji bi bili posljedica eventualne trudnoće puno je prerano.

fancy97

Poštovani, evo opet vam se javljam. U međuvremenu su one smetnje s mokrenjem prestale ali sad me muči nešto drugo, naime zadnja menstruacija je bila 18.03, inače uvijek dobijem nekoliko dana ranije i trenutno imam sve simptome pmsa, ali me muči svijetlo smeđi iscjedak koji jedva da se primjeti na toaletnom papiru zadnja 2 dana, malo me ipak strah od trudnoće, inače čim dobijem smeđi iscjedak odmah i prokrvarim, a sad nisam pa mi je to malo neuobičajeno, ima li to kakve veze sa spolnom aktivnošću?
Hvala unaprijed.

fancy97

Poštovani, evo opet vam se javljam. U međuvremenu su one smetnje s mokrenjem prestale ali sad me muči nešto drugo, naime zadnja menstruacija je bila 18.03, inače uvijek dobijem nekoliko dana ranije i trenutno imam sve simptome pmsa, ali me muči svijetlo smeđi iscjedak koji jedva da se primjeti na toaletnom papiru zadnja 2 dana, malo me ipak strah od trudnoće, inače čim dobijem smeđi iscjedak odmah i prokrvarim, a sad nisam pa mi je to malo neuobičajeno, ima li to kakve veze sa spolnom aktivnošću?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da se iscjedak javio zbog slabije funkcije žutog tijela. Ukoliko se radi o tome menstruacija bi trebala uskoro doći. To stanje ne zahtjeva terapiju ukoliko se ne ponavlja. Ako bi se ponavljalo iz ciklusa u ciklus terapija su gestageni u drugoj fazi.

ivs123

Postovani, prije dva tjedna imala sam zasticeni spolni odnos nakon kojeg sam dobila blagu upalu mjehura koja je prosla uvin h cajem, posljednja menstruacija bila je 14.5., mene zanima od cega bi mogli biti bolovi u donjem dijelu trbuha koji se javljaju nakon mokrenja, jos uz to i bijelkasti iscjedak koji je kad se sasusi zutkast?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bolovi kod mokrenja su vjerojatno posljedica urinarne infekcije, a iscjedak odgovara gljivičnoj upali. Savjetujem da uzmete neki od vaginalnih antimikotika i učinite bakteriološku analizu urina.

Đani

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 10.6., prije mi se pojavljivao zuti iscjedak povremeno i obilno, a u zadnje vrijeme se bio smirio koliko toliko. Imala sam spolni odnos 21.6., iza kojeg sam dobila upalu mokracni kanala i pila sam klavocin, upala je prosla al se iscjedak pojacao. Sada imam pritisak u donjem djelu trbuha i nelagodu nakon mokrenja koje nije ucestalo ni bolno. Moze li bit da infekcija nije do kraja izljecena pa da zato jos nema menge?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite urinokulturu iz čega će se vidjeti da li je upala izliječena. Budući da Vam menstruacija kasni uradite test na trudnoću. Naravno, ukoliko ste imali odnose.

why

Poštovani,
u 12 mjesecu sam počela osjećati peckanje i nelagodu prilikom mokrenja koje je trajalo nekoliko dana. Otišla sam k doktoru i dao mi je Urifos jednokratni antibiotik. Nakon nekog vremena simptomi su mi se opet povremeno počeli ponavljati, nekad ih ima nekad ne, uz osjećaj pritiska u donjem dijelu trbuha. Onda sam išla izvaditi uzorak mokraće pri čemu su leukociti bili na 4 i izvadila sam urinokulturu koja je bila sterilna pa mi je doktor opet ponovio terapiju Urifosom. Opet nakon nekog vremena, simptomi se povremeno ponavljaju i sad sam već zabrinuta zašto se to događa. Napominjem kako nisam sklona urinarnim infekcijama, a ova situacija me sad već zabrinjava i nisam sigurna koliko je taj antibiotik bio dobro rješenje.
Ne znam je li povezano s tim, ali prije 5 dana mi se javilo krvarenje koje je bilo kao menstrualno (5 dana prije očekivane menstruacije), ali bez bolova koje ja uglavnom imam prvi dan menstruacije, dan dva iza toga sam imala samo smećkasti iscjedak i poslije ništa. Menstruaciju sam trebala dobiti jučer, ali evo još nisam.
Molim Vas savjet o čemu se radi.
Planiram ići na pregled ginekologu, ali čekam dok mi menstruacija prođe.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem kompletnu analizu urina sa sedimentom, te pregled urologa po potrebi. Nije neobično da menstruacija nastupi ranije nego obično i ne mora uvijek biti popraćena bolovima.