Pritisak u trbuhu

mkl

Poštovani doktore,
Trudna sam 29+5. Prvorotkinja sam i imam 38 godina.Zadnja dva tjedna imam pritisak u cijelom trbuhu, s osjećajem da će mi beba izaći. Gornji dio trbuha mi je jako tvrd a donji je mekaniji. Prije nego se beba pomakne znam imati grč koji me steže i onda pusti, nije mi slično menstrualnim bolovima, a smatram da me beba ne može grčiti. Bila sam na pregledu i nalaz je ovakav: cx T oblik, 30mm, uredna TT 1320, vanjsko spolovilo bo, u rodnici sluzava sekrecija, cx smekšan, zatvoren, uterus mekan. Lab nalaz: urin sed L1, bakterije+, leukocitna estraza neg, nitriti neg,proteini neg, CRP 1.2, L 13, Hgb 115, UK/FF, CB u izradi ( jer imam ureaplasmu 10/4) i čekam nalaze nakon popijenog Eritromicina)
Mislim da su to kontrakcije ali nisam sigurna. No doktorica očito smatra da se radi o lažnim trudovima tj kontrakcijama, jer je isključila infekciju.
Prema potrebi mi je propisan Normabel i moram piti Plendil 5, 2×1. Za ovaj Plendil sam pročitala da se ne smije koristiti u trudnoći?A niti ne znam koliko dugo ga smijem piti?Jer ako se ne radi o kontrakcijama da li to može štetiti bebi?
Lijepo Vas molim mišljenje.
Unaprijed hvala i lijep pozdrav,
Mkl

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Vjerojatno se radi o Braxton Hicksovim kontrakcijama. One ne otvaraju ušće maternice. Plendil smiruje kontrakcije i u terapijskim dozama ne može štetiti trudnoći.

mkl

Poštovani doktore,

zahvaljujem se na odgovoru. Danas sam počela piti Plendil 5. U uputama piše da se mora obavijestiti liječnik ako smo nedavno pili Eritromicin(zbog ureaplasme), ja sam zadnji popila 4.7. Da li je prošlo dosta vremena da bi mogla piti Plendil?
A čemu mi onda služi Normabel?
I da, doktorica me stavila na mirovanje.
Unaprijed hvala i lijep pozdrav,
Mkl

Ivo Balenović, dr. med.

Prošlo je dosta vremena. Normabel prvenstveno djeluje na živčani sustav, a plendil na mišiće.

mkl

Poštovani doktore,
hvala na odgovoru. Sad ste me umirili. Još me zanima samo, da li uz tu terapiju, Plendila, mogu piti Prenatal Nutrients od Solgara?
Unaprijed hvala i lijep pozdrav,
Mkl

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno možete uzimati Prenatal

žana99

Poštovani,
danas mi je 25 dan ciklusa, obično traju 29-30 dana. Ne znam točno kad je bila ovulacija, ali pokrili smo sve plodne dane. Danas cijeli dan imam neki pritisak u jajnicima, Nije bol, nego lagano osjećam lijevi jajnik. Da li je to možda znak da menstruacija dolazi ili je i mogući znak trudnoće?
Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je toliko nespecifičan simptom da ne mogu odgovoriti o čemu se radi.