problem

elena

od prije par dana na lijevoj dojci sam osjetila bolno mjesto tj,vise prema grudnom kosu.Bol je samo na dodir , pokusala sam na vise nacina da dodirom pregledam sama da li postoji cvoric no nisam nista pronasla.Taj bol se vise odrazava negdje u dubini izmedju rebara, pritiskom na to mjesto osjecam bol u ledjnoj lopatici. Imam 35 godina i dvoje rodjene djece.Molim Vas da mi odgovorite da li je u pitanju dojka ili sto drugo. Veoma sam zabrinuta . S postovanjem Elena

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,

Prema Vašem opisu teško je naslutiti radi li se o boli u dojci ili u interkostalnom prostoru (između rebara) koja može potjecti od istegnuća međurebrenih mišića, ili banalnijeg uzroka poput izlaganja propuhu. No, kako ne biste predvidjeli i neke ozbiljnije uzroke boli uputno bi bilo javiti se nadređenom liječniku koji će Vas uputiti na daljnje pretrage bez kojih nije moguće odrediti uzok boli. Ove pretrage mogu uključivati i isključivanje bolesti dojke (UZV, RTG-mamografija).