Problem s ciklusom

Emyna

Poštovani,
Molim vas za vaše mišljenje.
Imam 34 godine. Već godinu dana otprilike se ne čuvam, nastojim ostati trudna.
Inače imam redovne cikluse (21-25 dana), menstruacija traje do sedam dana. Prvih 2,3 dana je normalno krvarenje, kasnije pomalo.
Međutim, ovaj mjesec je kasnila tjedan dana. Kada je krenulo bilo je jako tamne boje, nekih 5,6 dana. Nakon toga je krenula normalna crvena krv, koja još uvijek ide (11 - ti dan). Prije par dana imala sam izuzetno jake bolove u stomaku, trajalo je samo jedan dan. Također, imala sam i jako bolne grudi (inače imam, ali prestanu prvi ili drugi dan menstruacije). Međutim, to se ovaj put nije desilo, još uvijek osjećam blage bolove.
Planirala sam na pregled nakon prestanka krvarenja, ali već sam u panici. Ovo mi se nikada nije desilo.
Citala sam da bi uzrok mogle biti razne stvari izmedju ostalog i stres. To je vrlo moguće jer sam počela raditi novi posao, u novoj sredini. Bila je poprilično stresna godina.

Izvinjavam se ako je već postojalo slično pitanje, ponešto sam čitala, ali nisam naišla na odgovore.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. No, budući da radite na trudnoći, savjetujem da uradite test. Ukoliko je pozitivan javite se ljičeniku što prije. Kod krvarenja koje se javlja s kašnejnjem, a popraćeno je bolovima potrebno je isključiti izvanmaterničnu trudnoću.

Emyna

Zahvaljujem vam na brzom odgovoru.
Dakle, mogu uraditi test i sada, dok još uvijek krvarim ili?
Ukoliko je izvanmaternicna trudnoća, pokazaće na testu, kao i normalna?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete uraditi test i dok krvarite. Test detektira trudnoću i u slučaju izvanmaternične.

Emyna

Hvala velika, još jednom.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.