Problem sa menstruacijom

Kuglicaa

Postovani,posto se nalazim u inostranstvu i jako je tesko do ginekologa,za privatnog gin.treba papir od dr opce prakse a i njega se ovdje mora cekati po 2 tjedna zbog ove situacije oko korone.
Moj problem je sto sam prosli mjesec ciklus dobila nakon 3 tjedna,inace su redovni na 28 dana(dan dva gore dole) i trajao je 8 dana(3 dana duze)sad vec na sredini ciklusa pocinjem osecati nelagodu u stomaku i bol kao da ce ciklus opet poceti.Prije 2 mjeseca sam bila u Hr i kod ginekologa na pregledu i normalnom i vaginalni uzv i bilo je sve u redu.U zadnje vrijeme jesam pod jakim strrsom bila,kako sam dosla ovdje pa moguce da su se hormoni malo uskomesali jer mi se slicna situacija desila prije 3 god 2 puta gdje sam dobila provera tablete 2×10 mg da pijem od 15-25 dana 3 mj.
Posto imam 2 kutije provera tableta koje sam dobila prije 2 god a rok nije izasao,da li bi bilo pametno da ukljucim tu terapiju jer ocito su hormoni dosli u disbalans ponovo.Inace imam 42 god i pusac sam,mada su mi i prije rekli da sa proverom nema veze da li sam pusac.Svakako cu nastojati ovdje od dr traziti da mi da papir za pregled ali dok ne odem da ukljucim bar jedan mjesec da mi se nebi ponovilo kao prije 3 god da kad dobijem ciklus ne moze da stane,pa dobijem prvo ergometrin a zatim proveru.Predprosla menstruacija je nagovestila disbalans jer je 5 dana prije prave krvi bila smedja krv pa tek onda prava i prosli ciklus je doslo tjedan dana ranije.Molila bi vas za misljenje i savjet da li da ukljucim danas proveru jer mi je 15 dan od ciklusa,a imam osjecaj kao da cu dobiti ranije pa da to malo izregulisem.
Oprostite na poduzem pisanju ali sam htjela sve dobro pojasniti.Pqpa test radjen prije god dana i bio je ok.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete uzeti Proveru (2x1) tijekom druge faze ciklusa.

Kuglicaa

Pocela sam je piti,medjutim od jutros je iscjedak kao suncane boje,onako izrazajno zut i gust,mislim ako se dobro sjecam da je tako bilo i prije kada sam pila.Dq li je to po vama normalna pojava kod provere.

Ivo Balenović, dr. med.

Provera izaziva krvarenje (dva do tri dana po prestanku terapije). Možda se radi o upali. Ne mogu reći bez pregleda. Savjetujem da se javite liječniku.

ketty3

Poštovani,
Zadnju mjesečnicu sam imala 7.10 dok ovaj mjesec nisam imala. Sumnjam da sam trudna međutim danas sam uradila test koji nije pokazao apsolutno ništa čak ni jednu crticu. Znaci li to da sam ga krivo uradila? Osim toga želim spomenuti kako uzimam farmakoterapiju za probleme s anksioznošću i depresijom. Riječ je o escitalopramu te olanzapinu navečer, problemi su se pojavili otkada sam počela uzimati olanzapin a u uputstvu sam pročitala da može remetiti ciklus. Moj je inače sasvim uredan 28-30 dana a ovo me sad posebno brine što mi mjesečnica kasni skoro mjesec dana. Prošli tjedan osjetila sam bol u lijevom jajniku te jedan dan smeđi iscjedak. Da se javim ginekologu? Hvala, Lp
K

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, lijekovi koje uzimate mogući su razlog Vaših problema. Javite se liječniku radi pregleda i terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

lopta1

Poštovani,

pila sam pilule Lyndinette 5 godina kao sredstvo kontracepcije te sam ih prestala uzimati 19. rujna zbog planiranja trudnoće. Menstruaciju sam imala 25.rujna i 22.listopada. Sada mi menstruacija kasni 10 dana, što pretpostavljam da je posljedica prestanka uzimanja pilula. Napravila sam nekoliko testova za trudnoću i svi su negativni. Prije nego sam prestala uzimati pilule bila sam na pregledu kod ginekologa te su svi nalazi uredni. Prije uzimanja pilula imala sam redovite cikluse od 29 dana. Zanima me nakon koliko dana kašnjenja je potrebno kontaktirati ginekologa?
Lp i zahvaljujem na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko tijekom ovog tjedna ne nastupi menstruacija, javite se liječniku radi pregleda i terapije kojom će se potaknuti krvarenje. Bilo bi dobro uraditi hormonsku analizu. Prije pregleda ponovite test na trudnoću.

Antonija113

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 29.10, trebala sam dobiti 28.11 ali nisam. Posljednji odnos sam imala 22.8, mjesec dana nakon sam vadila bhcg koji je bio negativan te imala tri normalne menstruacije. U vrijeme ove ovulacije sam bila bolesna i pila sumamed. Također trenutno imam određene simptome PMSa. Zanima me mogu li biti trudna(je li trudnoća 100% isključena) i koji je razlog kašnjenja

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću. U pitanju je blaža hormonska neravnoteža.

Antonija113

Puno Vam hvala na odgovoru. Trenutno sam opet bolesna i imam prozirni rastezljivi iscjedak. Može li ova ponovna bolest dodatno odgoditi menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruaciju može odgoditi svaka ozbiljnija bolest, ali i psihički sters.

Kuglicaa

Postovani,u porukama ispred sam vam objasnila sta mi se desilo i popila sam provera tablete 10 dana u drugom djelu ciklusa,medjutim vec 8 dana nakon provere menstruacija ne dolazi.Prije kada sam je pila dolazila je 5-ti dan nakon popijenih tableta a sada je nema.Osjetim napetost ali nikako da krene,za svaki slucaj sam uzela test na trudnocu koji je negativan a odnose nisam imala 2 mjeseca,tako da valjda bi test pokazao da je to.
Da li je normalno da malo duze treba da krene posle provere,prije 3 dana sam u mokraci vidjela iscjedak malo pomjesan smedjom bojom,razlog za brigu ili priprema za dolazak ciklusa?

Ivo Balenović, dr. med.

Bez pregleda ne mogu reći zbog čega krvarenje još nije nastupilo, niti kada ga je za očekivati.