Problem sa sluznicom

Željka

Vec 4 mjeseci pijem kontracepcijske pilule "DIANA",i od tada me nakon a ponekad i za vrijeme spolnog odnosa pece,doktor je rekao da imam osijetljivu sluznicu i da koristim vaginalnu kremu koju i koristim i koja pomaže kada ju koristim ali nakon toga peckanje se nastavlja,molim savijet,HVALA
P.S. Hocu li morati koristiti stalno tu kremu?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Peckanje u području rodnice i vanjskog spolovila najvjerojatnije je posljedica lokalnih upalnih promjena kojima bi se trebao otkriti uzrok (učiniti stupanj čistoće, mikrobakteriološka analiza cervikalnog obriska, Papa test...). Po otkrivanju uzročnika uvodi se ciljana terapija. Primjena Diana nema veze s opisanim subjektivnim smetrnjama, već su one posljedica infekcije. Lokalna terapija kremom trajati će do izlječenja upalnih promjena i nema je potrebe nastavljati nakon prestanka Vaših tegoba.