produljena menstruacija

Ivana

poštovana doktorice!
Hvala na prijašnjem odgovoru,a sada Vas molim da mi odgovorite na još jedno pitanje.
Samo da potsjetim da imam miome i pijem Climen već osam mjeseci,a
muči me to što sam 27.11.dobila menstruaciju koja traje još uvijek sada je 16.12.(dvadeset dana) i ne vidi se naznaka da bi prestala.Menstruacija nije istog intenziteta kao na početku,više je čokoladne boje ,ali se pojavljuje i crvena boja.
Liječnik mi preporuča piti Climen još 1o dana ,a onda pregled ultrazvukom.To me zabrinjava jer bi onda za dva dana mogla dobiti novu menstruaciju.

Molim Vaš savjet!

Sa štovanjem!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo,
Bilo bi uputno što skorije učiniti transvaginalnu sonografiju kako bi se ocijenila debljina endometrija i procijenio rizik daljnjeg uzimanja hormonske terapije. Neobično je važno napraviti i točan "mapping" miomatoznih čvorova i ustanoviti ne nalazi li se koji miom u submukoznoj regiji što može provocirati ovakav tip krvarenja.

Ivana

Poštovana doktorice!
Hvala Vam na odgovoru ,a sada bih Vas još molila ako biste me mogli kod vas naručiti na transvaginalnu sonografiju i napraviti "mapping"miomatoznih čvorova.Molila bih Vas ako bi to moglo biti što prije jer bi 25.12.trebala dobiti redovnu menstruaciju.

Sa štovanjem!

Doc. dr. sc. S. Kupesic

Poštovana gospođo Ivana,
Možete doći tijekom sutrašnjeg jutra (19.12.2001) na Kliniku za ginekologiju i porodništvo Opće bolnice Sveti Duh - Odjel za neplodnost, Sveti Duh 64. Bilo bi poželjno samo nakratko nazvti na tel 3712109 kako bi se informirali o točnom terminu pregleda kod sestre Jadranke, gdje ćete dobiti sve potrebne upute.