spirala

Tanja

Poštovana doktorice,
Imam 36 godina i prije 6 mjeseci mi je stavljena spirala. Od tada imam nakon menstruacije krvarenje u tragovima koje me smeta. Nakon ginekološkog pregleda UZ ustanovljeno je da je sve u redu i dobila sam Dabroston tablete da uzimam 2-3 mjeseca da se vidi da li će to blago krvarenje nestati. Prije spirale pokušala sam sa korištenjem Cilest tableta koje su mi izazivale mučnine, tako da mi je liječnik preporučio spiralu, koja mi eto stvara blage smetnje. Što Vi mislite o tome?
Da li izvaditi spiralu, da li pokušati sa nekim drugim tabletama, da li nabaviti jednogodišnju spiralu koja navodno djeluje na nivo progesterona?? Hvala na odgovoru.

Doc. dr. sc. S. Kupesic

Poštovana gospođo Tanja,
Intrauterini uložak ili spirala nerijetko uzrokuje produljena ili obilnija menstruacijska krvarenja koja se mogu kontrolirati hormonskom terapjom. Savjetuje Vam se da sprovedete terapiju Dabrostonom do kraja, te ukoliko problemi perzistiraju razmotrite mogućnost ekstrakcije (uklanjanja) intrauterinog uloška. Alternativno u obzir dolazi spirala s dodatkom progesterona (MIrena-dostupna na našem tržištu).