produzena menstruacija

visnja71

Postovani, kcer mi ima 14 godina i neredovite menstruacije, ovaj mjesec joj traje 15 dana, ne jako , ali ide i to stalno crveno, trebam li je odvesti kod ginekologa ili da jos pricekamo koji dan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odvedite je svakako. Radi se vjerovatno o anovulacijskim krvarenjima. Terapija će biti gestagenska nekoliko mjeseci.

visnja71

Hvala na brzom odgovoru, bile smo na pregledu , dobila je lindynette kroz mjesec dana, uvz jajnika - policisticni, drugo sve ok. Da li su takvi jajnici normalni za njenu dob?

ana123as

Postovani zadnje dve menstruacije mi krvarenje traje 7 umesto 6 dana kao do sada,da li uzrok toga moze biti neki poremecaj? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Višnja normalno je u toj dobi da je ciklus anovulacijski i da menstruira i samo dva put na godinu.
Osobno mislim da je premlada za oralnu kontracepciju, no mišljenja su različita.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ana, potrebno je napraviti pregled , PAPA i UZV a onda prosuditi da li je to normalno. Trajanje menstruacije od sedam dana je u okvirima dozvoljenog.

visnja71

Slazem se s Vama, tesko je naci u ovo vrijeme godisnjih odmara nekoga, od opce prakse do doktora, sto biste Vi preporucili

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pregled kod dječjeg ginekologa ujesen.

Mea Parva

Postovani,

Imam 49 godina. Cijelu proslu godinu imala sam "redovite" menstruacije na nacin da sam svaki drugi mjesec imala menstruaciju dva puta mjesecno (svakih 15 dana), krvarenje bi bilo normalnog intenziteta u trajanju od 5 dana. Napravila sam PAPA test, UZV i obavila redovni ginekoloski pregled. Svi nalazi su bili uredni uz napomenu da imam miom velicine 2.5 cm zadnjih 10 godina i misljenje ginekologa da on ne stvara nikakve probleme.
Ove godine imala sam redovitu menstruaciju prvih sest mjeseci (ciklus 26 dana/5 dana krvarenja) te izostanak iste u srpnju i kolovozu uz konstantnu bol u predjelu donjeg lijevog abdomena. Krajem kolovoza sam napravila PAPA test, UZV i obavila ginekoloski pregled. Svi nalazi su bili uredni i misljenje ginekologa je bilo da bol koju osjecam nije ginekoloski uvjetovana. Napravila sam mikrobioloski nalaz urina i testove krvi. Svi nalazi su bili uredni, a bol je i dalje prisutna. Telefonski sam kontaktirala ginekologa i trazila savjet zbog boli. Rekao je da sam u ginekoloskom smislu zdrava i da je ovo vjerovatno predmenopauza bez obzira na miom. Nakon vise od 2.5 mjeseca , 17.09.2016. dobila sam "menstruaciju" koja jos uvijek traje, za sada punih 16 dana. Krvarenje je slabije od uobicajenog, tragovi krvi nakon svakog mokrenja, boja od svjetlije do tamno crvene, nekad malo jaceg intenziteta s konstantno prisutnom boli na lijevoj strani (podrucje jajnika). Planiram ovaj tjedan ponovno posjetiti ginekologa.

Molim vas za vase misljenje i preporuku za daljnje postupanje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ametnje koje imate mogu biti od mioma, no nažalost ne znam njegovu lokalizaciju.
Krvarenje ovakvog tipa moguće je da je anovulacijsko i dobro bi bilo nakon uzv pregleda započeti terapiju gestagenima.

Josipa35

Postovani, imam 17 godina i posljednja mjesecnica mi traje od 4.9. i jos sad. Stalno istim jakim intenzitetom i bez bolova iako imam jake bolove dan prije i prva dva dana od pocetka mjesenice. Prestrasena sam ne samo zbog duljine, nego i zbog velikog gubitka krvi. Moje pitanje je koji bi bilo razlog produzenoj mjesecnici i sto da radim? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o disfunkcijskom krvarenju zbog anovulacijskog ciklusa ili pcos. Terapija je hormonska za zaustavljanje krvarenja.
Dakle morate se javiti na pregled i za terapiju.

daca0705

Poštovani, bila sam na loop eksciziji, oporavak je protekao dobro, menstruacija je stigla na vrijeme, ali se javilo produzeno menstrualno krvarenje, bila sam na kontroli kod dr, ginekoloski je sve u redu, prepisao mi je primolut nor 5 tablete 12 dana 1*2. Danas pijem 4. dan tablete, jos uvijek imam oskudno smedjkasto krvarenje. Koliko je potrebno da tablete djeluju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potrebno je uzeti cjelokupnu terapiju. Kada će krvarenje stati ne može se unaprijed znati.