Stitnjaca i trudnoca

ZabrinutiKorisnik

Pozdrav, moja djevojka i ja seksali smo se na njezine plodne dane prosli mjesec. Koristili smo kondom oba puta taj dan, no prvi puta sam ga na desetak sekundi stavio bez kondoma. Taj dan ni dan prije nisam ejakulirao pa nije bilo moguce da sperma ostane u kanalu.
taj mjesec dobila je menstruaciju na vrijeme. Isti dan kako je i trebala doci. Problem je u tome sto je menstruacija bila oskudna, na pocetku je tekla ali ne onako obilno kao obicno. Treci dan te menatruacije menatruacije prakticki nije ni bilo, a nakon toga potekla je malo obilnije, no trajala je dva-tri dana.
nakon toga seksali smo se u vrijeme kada nisu bili plodni dani. U meduvremenu otkriveno joj je da joj stitnjaca pproizvodi previse hormona. ona sada, dva tjedna prije menstruacije osjeca blage grceve i povraca joj se. Postoji li sansa da je trudna? Ona je na maturalcu i neznam jeli to od umora. Nije pijana i nije se napila proslih dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, promjena u radu štitnjače utječe na menstruacijske cikluse koji postaju nepravilni. Simptomi koje navodite isto tako su vjerojatno posljedica pojačanog rada štitnjače. Vjerojatno se ne radi o trudnoći, ali ako bi menstruacija kasnila neka učini test.

ZabrinutiKorisnik

Pa cak i grcevi?

Ivo Balenović, dr. med.

Grčevi se mogu javiti kao simptom mnogih bolesti, najčešće probavnih. A uz mučninu daje tipična sliku enteroviroze.

mgaric

Pozdrav!
Trudna sam 12tt, vadila sam krv za TSH dva puta, bio je oko 3,50
Na trećem vađenju skočio je na 4.50
Ginekologinja me poslala kod endokrinologa misleci da cu dobiti th, jer ginekolozi vole da je ispod 2.50
I bila sam danas kod endokrinologa, ona me salje ponovno, znaci 4.put vadit krv i kontrola za 2 tjedna
Strah me da se nesto ne dogodi, koliko je zapravo ovaj nalaz los? Imala sam vec jedan spontani (ne znam razlog) pa pusem i na hladno. Ovo su rezultati od proslog tjedna:
ft3 4.52 (2.43-6.01)
ft4 9.25 (9.0-19.04)
TSH 4.50 (0.35-4.94)
anti TG 0.6 (0-4.11)
anti TPO 1.1 (0-5.61)

Endokrinologinja je jos rekla ako su mi antitijela negativna, da nema toliko brige. Ali nije mi svejedno.
Hvala svima. ♥️

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan, Nema razloga za brigu.

ugljesae

Postovanje, dobila sam nalaze stitne i u zaključku piše:
Neoplasia Hurtlerovih celija u koloidnom rastvoru, dif. dg. Struma hyperplasica.
Tu foliculare (onkocitni tip)-(thy 4).
Mozete li mi pojasniti o čemu se radi, te da li je u pitanju maligna tvorevina?
Hvala mnogo unaprijed.
Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se Vašem liječniku. Moguće da se radi o malignoj promjeni.