Progesteron!

koludrina

Poštovani doktore, moram vaditi spolne hormone pa me zanima da li progesteron i ostale hormone moram vaditi u istom ciklusu ili progesteron mogu vaditi u ovom ciklusu 20 dan ciklusa a ostale hormone u sljedećem ciklusu kada nastupi menstruacija!

Dejan Šakoronja, dr. med.

U istom ciklusu morate vaditi hormone.

keti567

Molim odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na koje pitanje?

koludrina

Poštovani doktore dobila sam nalaz progesterona 17,91 ng/ml, referentne vrijednosti u letinizirajućoj fazi u ovom labaratoriju su 3.8 - 15,54. zanima me na šta ukazuje ova povišenost s tim da moram napomenuti da nemam štitnjaču i na terapiji sam eutiroxa, i već par mjeseci imam neuradan TSH, u 1. mjesecu je bio 10 a sada je pao na 0,079 pa me zanima ima li nestabilnost tsh veze s progesterenom. Vadila sam i prolaktin 181,0.
Menstruacije su uredne i dolaze svako mjesec u prosjeku od 25 do 28 dana je ciklus. Ovo me sve zanima i krenula sam u obradu zbog nemogućnosti postizanja trudnoće.

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalaz je više nego uredan. Dakle ovulirate. Nije problem u progesteronu.

anonim702

Poštovani, prije svake menstruacije imam smeđi iscjedak otp tri dana, nekad i duze. Pretpostavka je bila niski nivo progesterona. Prvi put kada sam vadila progesteron nalazi su bili dobri, al sam svakako dobila i duphoston. Smeđi iscjedak se nije smanjio pa sam prestala ih piti i nisam radila više pretrage. Nisam pila tablete sad već sigurno dvije g.i sad sam opet vadila progesteron 22 dan mc. Progesteron je 14,8, a ref.vrijed.u luteal.fazi od 1,7-27. Dal je to uopće u redu nalaz?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je nalaz. Treba vidjeti i druge stvari i uzroke smeđem iscjetku pred menstruaciju. ( npr polip, cista, miom i sl=

Verica123

Poštovani, nivo progesteron mi je 21.dan ciklusa bio 19,91ng/ml
U ovoj laboratoriji piše da je referenta vrijednost lutealne faze 3,34-28ng/ml
Šta to znači da i je niska vrijednost, da li je bila ovulacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednost progesterona pokazuje da je bila ovulacija.