Progesteron

flore

Nalaz raden 21dc,moze pojašnjenje nalaza

(s) Progesteron 30.8 nmol/L

Ref interval
Folikularna faza <1.6
Lutealna faza <50.9

1.trimestar 9.0-471.4
2.trimestar 72.0-305.0
3.trimestra 89.3-776.0
Postmenopauza <1.6

Opaska
CMIA,Abbott

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednosti progesterona pokazuju da imate ovulacije.

flore

Radila sam nalaze hormona,svi su normalni.
Nemam ovulacijsku sluz. Koji je to problem?

Ivo Balenović, dr. med.

Vrijednosti progesterona pokazuje da je došlo do ovulacije.

flore

Hvala na odgovoru doktore.
Kako da tocno znam kad mi je ovulacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Ovulacija se događa oko 14. dana ciklusa. Indirektni pokazatelji ovulacije su porast tjelesne temperature za oko 0,5 stupnjeva, cervikalna sluz koja postaje obilna, vodenasta i rastezljiva, ovulatorna bol... Sigurni pokazatelj ovulacije (ali nakon što ona nastupi) je hormon progesteron.

blue_sky

Poštovani,
da li se može piti inofolic ukoliko nema pcos-a i ir-a, samo kao dodatak prehranu kod planiranja trudnoće?
hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Inofolic se može uzimati kao dodatak prehrani i kada nema sindroma policističnih jajnika i inzulinske rezistencije.