Prohodnost jajovoda

Verica123

Postovani..koja je metoda najbolja za ispitivanje prohodnosti jajovoda...da li se oni mogu vidjeti na ultrazvuku..postoje li ikakvi simptomi kada su oni zacepljeni..Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoje nikakvi simptomi začepljenih jajovoda. Prohodnost se može ispitati klasičnom histerosalpingografijom (Rtg) ili sono hsg-om (ultrazvuk). Gleda se da li kontrast prolazi kroz jajovode.