Prva menstruacija nakon kiretaze

g12345t

Postovani,
Kiretazu sam imala 5. februara. Krvarila sam 7 dana, 14. dan sam dobila neki smedji iscjedak, a nakon njeg tackasto krvarenje koje je trajalo par dana. Tacno 40. dan od kiretaze sam dobila menstruaciju koja je oskudna. Danas je drugi dan. Nikad nisam imala obilne menstruacije ali nisu bile ni oskudne. Da li je to normalna pojava nakon kiretaze?
Hvala i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je zbog kiretaže. Ciklusi će se uskoro ustabiliti i vratiti u normalu.