Prva menstruacija nakon poroda

Rozamravica

Poštovani,
14.8.ove godine prirodnim sam putem rodila prvo dijete. Dojila sam dva mjeseca no menstruaciju jos uvijek nisam dobila unatoc tome sto ne dojim vec cca mjesec i pol. Osam tjedana nakon poroda bila sam na gin.pregledu gdje mi je receno da su mi jajnici uspavani i jos uvijek nisam plodna. Papa test je bio uredan kao i cijela trudnoca. Trebam li ponovno otici na pregled ili je izostanak menstruacije nakon poroda normalan? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kada će nastupiti prva menstruacija nakon poroda vrlo je teško odrediti jer se svaki organizam razlikuje i svakoj ženi je potreban različito dug period da se hormoni vrate u ravnotežu. Kod žena koje ne doje menstruacija nastupa između prvog i trećeg mjeseca nakon poroda. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih mjesec dana, javite se liječniku radi pregleda.