Sumnja na trudnoću

lm177

Pozdrav,
spolni odnos sam imala 4.12.2018.godine,a plodni dani su zapoceli 6.12.2018. Mjesečnica je nastupila 25.12.2018.,po svemu sudeći iduća menstruacija je trebala biti 24.01.2019.no nije nastupila,a danas je 28.01.,26.01.2019.sam učinila test za trudnoću i bio je negativan. Ima li potrebe za panikom i je li postoji osnova za sumnju trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa, test je vrlo pouzdan.

Enaluna

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala od 30.9 do 3.10.(inace mi traje 6dana i obilnija bude) Prije nje sumnjivijee odnose 15.,17, 20. I 2.10. A nakon nje odnose "prirodnom zastitom" 5., 12,.19,. I 26.10,. Sada mi menst kasni 7dana, vec tri dana osjecam probadanje tj lagano peckanje u desnom doljnjem dijelu stomaka. Postoji li sansa za trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da menstruacija kasni, a imali ste odnose, postoji mogućnost trudnoće. Uradite test na trudnoću.

Milica95

Dobro vece. Imala sam odnos sa deckom 03.10.2019 do 08.10.2019
Imali smo odnose 25.10.2019.
Vec mi kasni od 1.11.2019 sam trebala da dobijem 21 dan mi kasni. Radila sam test za trudnocu 2 puta bio je negativan. Da li je moguca trudnoca ipak ili je do neceg drugog?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na toliko kašnjenje menstruacije, testovi su vrlo pouzdani. Osim toga, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana (pretpostavljam da je od 3. do 8.10. bila menstruacija, a odnos 25.10). U pitanju je hormonski disbalans. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i terapije kojom će se potaknuti menstruacija.

Tonya95

Poštovani! Imam 24 godine i redovite cikluse u trajanju 32 dana, zadnjih nekoliko mjeseci 34 dana, prvi dan ciklusa je i prvi dan mjesečnice. Mjesečnica traje 7 dana. Zadnju mjesečnicu sam imala od 25.10.-31.10.2019.g. Spolni odnos sam imala 02.11.2019. (9. Dan ciklusa) Bio je prekinuti snošaj. To je prvi odnos nakon godinu i pol. Dva dana nakon odnosa tj. 04.11. (11. Dan ciklusa) sam imala malo obilniji tamno žuti, svijetlo, svijetlo smeđi iscjedak, a 17.11. (24.dan ciklusa) sam primjetila prozirnu elastičnu sluz kao u vrijeme ovulacije. Imam li razloga za brigu? Da li je još rano za kućni test na trudnoću? To je prvi odnos s novim partnerom pa sam se uplašila. Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, i prema svemu navedenom ne vidim mogućnost trudnoće. Test možete uraditi tek ukoliko bi menstruacija kasnila.

Tonya95

Poštovani! Oprostite ako je moje pitanje glupo. Nadovezujući se na prošlo pitanje i vaš odgovor. Danas 25.11. sam napravila test na trudnoću sa jutarnjim urinom (32.dan ciklusa) i test je negativan, imam lagano pojačani bijelo-žuti iscjedak i pomalo osjećam kao probadanje u donjem dijelu trbuha, ali me zabrinjava cerviks koji je na dodir čvrst, tvrd i kao zatvoren? Malo je spušten kao i inače pred mjesečnicu. Imam li razloga za brigu iako je test negativan? Ili se možda radi o nekoj infekciji? Trenutno ne mogu do svog doktora. Ispričavam se još jednom ako je pitanje glupo.

Ivo Balenović, dr. med.

Cerviks mora biti čvrst tvrd i zatvoren. Test je, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, vrlo pouzdan. Pojačani iscjedak može biti zbog upale. Ukoliko imate smetnje kao što su svrbež i peckanje savjetujem da uzmete neki od vaginalnih antimikotika (Canesten, Plimycol, Rojazol, Vagisan myko kombi...)

Tonya95

Poštovani! Čitajući svoje pitanje vidim sada da nisam napisala, imala sam još jedan odnos 22.11.2019. (29.dan ciklusa), prekinuti snošaj ali partner nije ejakulirao uopće... Ispričavam se što nisam uvidjela da nisam i ovaj podatak navela! Oprostite. Samo ta 2x odnosa su bila od zadnje mjesečnice (25.10.-31.10.2019.) Nemam nikakvih smetnji, nema neugodnog ( mirisa, svrbeža niti peckanja... Ponovila sam test danas 28.11. (35.dan ciklusa) s prvim urinom i negativan je. Ovaj drugi odnos je bio 5dana nakon pojave prozirne elastične sluzi, imam li razloga za brigu? Da li rezultat testa mogu smatrati točnim? Ispričavam se još jednom i hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Testovi su pouzdani. Budući da vam menstruacija kasni savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i terapije kojom će se potaknuti krvarenje. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans.

Malena812

Poštovanje.
Imam jednu dilemu. Ciklusi su mi 28 dana. Zadnju menstruaciju sam imala 9.11 - 13.11.
Nezaštičen spolni odnos 22.11. prvi put metoda prekinuti snošaj, a zatim odmah drugi gdje se ejakulacija "omakla". Zanima me kolika je mogućnost trudnoće. Imam neke bolove u donjem dijelu stomaka 2/3 dana. Grudi me ne bole. A sljedeću bih mensteuaciju trebala dobiti 7.12. Zanima me kada bih najranije mogla napraviti test, s tim da mi da tačan rezultat. Hvala puno. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme plodnih dana, tako da postoji mogućnost trudnoće. Test možete uraditi sutra s prvim jutarnjim urinom.