Punkcija folikula

Snjezana

Poštovani dokotori!

Bila sam na punkciji 5 folikula-zapravo sam došla na AIH
ali kako sam imala veliki broj folikula predložili su mi IVF (nakon terapije
3-7 dan klomifen, 8,9 dan Gonal-F i Profasi), da bi se ustanovilo da nema ni u jednom folikulu jajne stanice.
Ne moram vam ni objašnjavati kako me ova spoznaja ušokirala. Zar je to moguće?

Recite mi molim vas,kako se uopće i kojom terapijom mogu dobiti jajne stanice?

To je sigurno razlog zašto ne mogu zanijeti već 2,5 god. Imamo 33 godine i svi nalazi su ok (krv, hormoni, HSSG, spermiogram). Bili smo na dvije terapije samo s klomifenom i UZV , i 2x gore spomenuta terapija za AIH.

Molim Vas pomoć i odgovor!
Nadam se da će se moj mail vidjeti na Forumu jer prethodna dva maila nisu prikazana.

Hvala!

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Snježana,
Teško je odgovoriti na Vaše pitanje. Vjerojatno je u pitanju loše izvedena punkcija.
Savjet: promjenite ginekologa.

Snježana

Poštovani prof. Djelmiš,

Zahvaljujem na Vašem odgovoru.
Moram priznati da me iznenadio takav odgovor.
Molim Vas da mi savjetujete gdje da nastavimo svoje liječenje.
Da li se možemo Vama obratiti?
Napominjem da sam ovo obavila u jednoj renomiranoj Zagrebačkoj bolnici.
Što dalje?
U slučaju da zaista nemam jajnih stanica, postoji li terapija za to?

Unaprijed zahvaljujem!