RACZ I KRVARENJE

Maza

Stovani,
bila sam na RACZ 2.4. i nakon toga pocelo krvarenje kao pocetak menstruacije no ne obilno.Pojavilo se i slijedece jutro i potpuno prestalo.Zanima me da uslijed cega je to nastalo i da li je plod dozivio traumu ?
Imam 24 god. i RACZ je bio nuzan zbog blizeg slucaja u obitelji.

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Mazo,
Rana amniocenteza ima i svoje komplikacije, a to su spontani pobačaj ili prijevremeni porod. Krvarenje koje je nastalo nakon RACZ je simptom prijetećeg spontanog pobačaja. S obzirom je krvarenje prestalo, trudnoća se dalje uredno razvija. Savjet: redovito odlazite na kontrole svom ginekologu.

Maza

Dr.Đelmiš,
hvala vam na Vašem odgovoru, i tek sad vidim da nisam bila svjesna kad su mi rekli da moram mirovati a ja ležala samo 3-4 dana.
Zanima me da li postoji i daljnja opasnost od spontanog pobacaja obzirom na to krvarenje ?
Hvala.