rak dojke & kontracepcija

ljiljana

Postovana doktorice,
zanima me da li uzimanje kontraceptivnih tableta moze povecati rizik od oboljevanja od raka dojke?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Nema nikakvih epidemioloških paokazatelja u do sada provedenim studijama koji bi ukazali na povišeni rizik raka dojke u korisnica oralnih kontraceptiva. Isto tako, nema poznatog povišenog rizika za pacijentice koje koriste hormonsko nadomjesno liječenje.