Rizican odnos - beta hCG

Darko55

Postovanje, izvinite na smetnji, rizican odnos desio se prvog januara, nakon koliko dana od rizicnog odnosa se moze uraditi beta hCG test putem krvi a da budemo potpuno sigurni i iskljucit cemo trudnocu, djevojci ciklusi ne traju uvijek isto i zato ne znamo kad ce doci menstruacijA ? Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, deset do dvanaest dana nakon odnosa beta hcg je sigurno pozitivan (naravno, samo ukoliko je došlo do oplodnje).

Darko55

Izvinite na smetnji, jer citao sam da nekad moze doci i do kasne implementacije, u slucaju toga da li i dalje vazi da ce nakon 12 dana od rizicnog odnosa test beta hCG iz krvi biti 100 posto tacan ? Rizican odnos desio se 1. Januara pa zanima me koji dan da djevojka uradi test i da budemo potpuno sigurni da nije doslo do trudnoce. Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Dva tjedna nakon odnosa test je 100% pouzdan.