roaccutane i trudnoca

iva555

Postovani,

Vec 20 dana pijem roaccutane zbog problema s kozom lica ( rozacea ). Pila sam jednu kapsulu od 10mg dnevno.
Medutim prestala sam jer mi lijek ne odgovara a i nakon istrazivanja po internetu vidjela sam da nije prepurucljiv zenama koje namjeravaju ostati trudne.
Po Vasem misljenju, koliko najmanje vremena treba proci od posljednje tablete do planiranja trudnoce s obzirom da sam pila jako malu dozu lijeka?
Da li je 7-8 mjeseci dovoljno?

Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je dovoljno. I previše.

iva555

Hvala Vama na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Tiki30

Molim vas, ja sam koristila roaccutan tablete od 6.9 2012-24.02.2013. pila sam svaki dan po 3 tablete.
Ostala sam trudna 18.04.2013. Zanima me da li je ta trudnoca sigurna ili vi preporucujete ukidanje trudnoce?

Hvala unapred happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se trudnoća može nastaviti.
Svakako bi prije odluke dibro konzultirati dermatologa ili možda bilje kliničkog farmakologa.

ana.mamic2412

Postovani!
Trenutno pijem Roaccutane 3 tablete od 10 mg dnevno. Lijecnik mi je rekao da cu tako piti jos mjesec dana.
Moje pitanje je u kojem vremenskom razdoblju nakon tableta mogu planirati sigurnu trudnocu?
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ne smijete zatrudnjeti najmanje mjesec dana nakon prestanka terapije.