roditeljstvo

Tanja

Poštovana,

Obraćam Vam se sa upitom koje su mogućnosti da suprug i ja ostvarimo roditeljstvo obzirom da smo u braku 3 godine i još nikada nisam bila trudna. Naime suprug je napravio spermiogram sa slijedećim rezultatom:

cells analzsed: 53
concentracion: 132,5 )mill/ml=
GRADEsada) MOTILITY (%): 25 (32,5 mill/ml)
GRADE (b): MOTILITY(%) 19 (25,0 mill/ml)
GRADE (c): MOTOLITY(%) 9 (12,5 mill/ml)
GRADE (d): MOTILITY (%) 47 (62,5 mill/ml)
MEAN SD MEDIAN
VELOCITY (um/sec) 94,4 (50,8) 95,4
LINEAR VELOCITY (um/sec) 42,1 (35,9) 39,1
LINEARITY INDEX (%) 52,7 (34,6) 62,6
Volumen: (ml) 1,3
ph 8,0
viskoznost normal
izgled: normal
morfologija (% normalnih) 35%
okrugle stanice 1,3 mill/ml
leukociti (mill/ml) 0

Nakon što je Pa, CB (CHL. MYCOPLASMA, AEROBI, ANAEOROBNI) bio uredan napravila sam IS sa rezultatom : krivulja prohodnosti F+, zatim sam u postupku inducirane ovulacije koristila: Klomid tbl a 50 2x1 od 3 do 7-og dana ciklusa. Pergonal ampule x2 7 do 11-og dana ciklusa. HCG (Profasy) 5000 12-og dana ciklusa.
Ultrazvuk: 9-ti dan ciklusa desno 10,11,12 lijevo 13,13,12 endometrij 5.
Ultrazvuk: 11-ti dan ciklusa desno 13,14,15 lijevo 17,16,16 endometrij 7
13-og dana ciklusa tempirani odnos.

Nažalost bez očekivanog rezultata.

Molimo Vaše stručno mišljenje i preporuku.
Tanja i Alan

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovani,
Uvidom u osnovne pretrage koje ste učinili mišljenja sam da ste odabrali najjednostavniju metodu liječenja (tempirani snošaj). Iako ste naveli da ste u braku tri godine, niste dali preciznih podataka o Vašoj životnoj dobi. Naime, ukoliko se radi o poodmakloj reprodukcijskoj dobi (35 godina i više) tada bi bilo preporučljivije poduzeti postupak intrauterine inseminacije s obzirom da Vam ovakav zahvat daje išestruko veće šanse za zanošenje, uzimajući u obzir da uzimate lijekove za poticanje ovulacije. Ukoliko ste mlađi, te bude li ovakav postupak neuspješan još kroz dva ciklusa preporučila bih pokušati s intrauterinom inseminacijom.

Tanja

Poštovana,

Zahvaljujemo na Vašem stručnom mišljenju, drago nam je da ste odvojili dio vremena i za ovakav način pružanja pomoći.
Ja imam 32, a suprug 31 godinu.

Tanja i Alan