savjet

Mia

Pročitala sam u časopisu da dnevni ulošci mogu pogoršati postojeći vaginitis. Pošto sam sklona infekciji znači li to da ne smijem koristiti dnevne uloške? Također me zanima koje sredstvo za intimnu njegu preporučujete ( koji pH) ?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Dnevni ulošci (naročito oni parfumirani) ne preporučuju se pacijenticama koje su osjetljive i pate od recidivirajućeg vaginitisa. U tom slučaju najbolje je koristiti pamučni donji veš koji se po potrebi može nekoliko puta tijekom dana presvuči. Prilikom pranja rublja treba pripaziti na striktno i višestruko ispiranje (jer i manja količina detergenta može izazvati iritaciju). Što se tiče pranja genitalne regije, savjetuje se primjena neutralnih preparata (ph5.5) veliki broj kojih je dostupan nadomačem i stranom tržištu.