Seks posle seksa

Jelenaa145

Poštovani,
Nova sam na forumu i jako se slabo snalazim, a pomoć mi je hitno potrebna.
Naime, imala sam odnose sa dečkom jedan dan posle ovulacije, on je ejakulirao van mene i uredno oprao penis. Oko pola sata kasnije smo opet imali nezaštićene odnose međutim ovaj put nije došlo do ejakulacije. Mene jako interesuje postoje li šanse da ostanem u drugom stanju. Jako sam paranoična i ne znam sa kim bih pričala o ovome. Da li ima potrebe da uzimam pilulu za dan posle? Molim Vas na brzom odgovoru. Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom šanse za trudnoću su minimalne, ali budući je odnos bio u vrijeme plodnih dana savjetovao bih tabletu za dan poslije.

Lana4pitanje

Poštovani,
Čitala sam da kod opetovanih odnosa postoji velika šansa za trudnoću, pa želim pitati, šta su opetovani odnosi?

-Da li su to dva odnosa neposredno jedan za drugim, nakon ejakulacije?

-Koliko vremena treba da prođe između dva odnosa da bi se smatrali opetovanim?

-Nakon koliko vremena spermatozoidi koji od prethodnog odnosa ostaju u mokraćnoj cijevi gube svoju moć oplodnje?
(Npr. Sat vremena, dva sata.....45minuta..)

Izvinite ako mi pitanja nisu jasna, željela bih znati, ako smo dečko i ja imali odnos, koliko sati treba da sačekamo, da bismo imali drugi odnos, a da je to bezbjedno i da nema spermija u mokraćnoj cijevi od prošlog odnosa? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Spermatozoidi unutar spolnog trakta mogu preživjeti i do 5 dana. Na zraku žive sok se ejakulat ne osuši - minutu, dvije.