Trudnoća i cervikalni brisevi

az989

Poštovani,

danas sam točno 16 tjedana trudna. Moj socijalni ginekolog ne želi mi raditi briseve jer mi je prošlogodišnji Papa bio uredan i to je po njemu "nepotrebno čačkanje", iako sam mu izričito rekla da sam zadnji put briseve radila prije 10 godina (sad imam 32). Molim Vas za odgovor: može li uzimanje briseva u trudnoći imati nepovoljan učinak na cerviks ili oštetiti plod/raširiti bakterije?

Preporučate li da napravim briseve privatno, za vlastiti mir? Urinokulturu sam radila prije nekoliko tjedana i sterilna je.

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzimanje briseva ne može štetiti trudnoći. Brisevi se preporučaju kod rizičnih trudnoća, no mogu se preventivno uzeti i kod potpuno urednih trudnoća.