Skracen cerviks

Sirena1234

Poštovani,
molim vas da mi pomognete savjetom ili boljim tumacenjem, bila sam jucer na pregledu,trudnoca 22+5. Prva trudnoca nakon spontanog. Strasno se bojim da da ne dodje do ponovnog spontanog pobacaja.
Status: cerviks 3/4 čl. zatvoren
Nalaz: UVZ: KČS poz, TT 523g, BPD 54, HC 199, AC 176, FL 40, biometrija za 23tj, fetalna dinamika uredna,posteljica sprijeda, hematomi u regresiji, pl. vode primjerena kolicina. Cervikometrija T oblik 28 mm, kod kompresije glavom 25 mm.
Terapija: Strogo mirovanje, lezanje, ljevi bok, vitamini, mg, utrogestan 3*1 tbl
Zanima me dali mogu praviti brzinski rucak, posto sam sama kod kuce svaki drugi tj? Moze li utjecati cesti odlazak na wc, tusiranje na smanjenje cerviksa? posto je kupaona na drugom katu kuce a propisano mi je strogo mirovanje? Mogu li lezati na desnom boku? prepisano mi je lezanje na ljevom, no nije moguce uvijek jer imam ponekad bolove u donjem ljevom dijelu abdomena, i ponekad me boli trbuh sa ljeve strane od lezanja..
Ispricavam se na duzem postu, ali poprilicno sam zabrinuta, i bojim se da ne uradim nesto pogresno.
Nadam se odgovoru, unaprijed hvala.lp

Vana B.

Poštovanje. Trudnica u 30. tjednu trudnoce, nalaz duljina cervixa 27mm. Ovo mi je druga trudnoca. U prvoj trudnoci sam se pocela otvarati u 23.tjednu te lezala u bolnici uz mirovanje, magnezij i pesar do 29.tjedna trudnoce (bez trudova, ponekad Bh Kontrakcije) kada sam otpustena doma uz nalaz da sam zatvorena, te sam dalje nastavila mirovati. Dobila trudove u 33.tjednu trudnoce i tada sam rodila.
Jel zabrinjavajuc danasnji nalaz zbog duljine cervixa? ( Ct je uredan, ponekad Bh kontrakcije). Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Sirena 1234, možete obavljati uobičajene poslove, kuhati ručak kao i tuširati se. To neće utjecati na skraćivanje cerviksa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Vana B., nalaz nije zabrinjavajući. Izbjegavajte dulje stajanje i teže tjelesne napore.