Menga

Neznam1

Dobar dan. Zanima me dali promjena okoline i nacin zivljenja moze utjecati na kasnjenje menstruacije. Nedavno sam zavrsila skolu i dosla na sezonu raditi. Trebala sam.dobiti mengu 9. no taj dan sam se i kupala u moru a bilo je hladno. Imala sam.par puta spolni odnos bez kondoma al ne u plodnim danima i trajali su jako kratko. Zanima me sto moze biti uzrok kasnjenje jer me bole grudi i stomak i dosta sam napuhana ko kads trebam dobiti a kasni mi vec 10 dana..hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bilo kakaa stres (a stres izaziva i svaka promjena radne i životne okoline) može utjecati na menstrualni ciklus.