smeđa menstruacija

teodora

Dobra večer,

ovaj mjesec umjesto menstruacije već cca. 4/5 dana imam smeđu "menstruaciju": vrlo, vrlo oskudnu.Imam osjećaj da će svaki tren menstruacija početi, trbuh mi je otečen, imam sve uobičajene simptome, ali nikako da "krene". Imala sam i jedan smeđi ugrušak.Zašto ova neobična boja? Inače u zadnjih pola godine mensturalni ciklus je neredovih (od 20 - 30 dana). Imam 30 godina, do sada je ciklus bio redovit (28-30 dana).

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Teodora,
zbog Vaših tegoba potreban je pregled ginekologa.

speedtouch

menstruacija mi je počela 15.05.2011...ali problem je u tom što mi je mentruacija smeđa,a ne crvena...od kad mi je počela smeđa je...pa neznam zasto je takva?????

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, morate mi napisati više detalja. Koliko Vam je godina, da li Vam menstruacija redovito dolazi itd..

Sashka

Poštovani , imam 24 godine i u braku sam. Već duže pokušavamo dobiti dijete ali ništa osim blnih i dugih menstruacija . Prije par mjeseci obavila sam ginekoloski pregled i sve je bilo u redu. Do sada. Već 4 dana imam smediiscijedak boje čokolad, koji se pojavio na prvi dan menstruacija . Nije obilan ali dovoljno da smeta. Imam neke male grceve ali ništa strašno. Moje pitanje je da li da odem do ginekolga i da li ce menstruacija nakon ovih " mrlja" ipak se pojaviti. Neznam sto da očekujem . Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan. Ako ne dođe menstruacija napravite test na trudnoću.

bakali

I zadnja 2 dana me jako bolio drob i osjecala sam se sito

bakali

Postivani..
Doktore imam 16 god , menstrualni ciklus mi traje 35 dana i menga mi uvjek kasni 2,3 dana međutim,
Prije 5 dana sam dobila neko krvarenje smeđe boje koje je jako slabo i traje vec 5 dana a i doslo mi je 7,8 dana prije ocekivane menstruacije i tako mi nikad nije bilo..
Imala sam spolni odnos i mislim da su bili plodni dani ak koristili smo metodu prekinutog snosaja. O cemu se moze raditi ?
Znan da ima dosta slicnih tema ali stvarno trebam hitan odgovor.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o neurednom probojnom krvarenju zbog lošeg žutog tijela.
Nakon iduće menstruacije posjetite ginekologa.

bakali

Dakle ne radi se o trudnoci ?
Mogu ocekivat menstruaciju za koji dan ?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U očekivano vrijeme.

bakali

Doktore evo da se nadovežem na prijasnje postove. Ja jos nisam dobila menstruaciju.
Mozda je zbog previse stresa jer mislim da sam trudna .
Sto mislite jesam li trudna il je neki drugi razlog izostanku menstruacije.
I koliko nakon krvarenja zbog loseg zutog tjela treba dana da dode do menstruacije ?
Hvala vam.

longi

Poštovani, pijem Logest pilule već tri mj, tj. sada sam pred kraj trećeg mj, u zadnjih par dana mi se javlja smedi tj tamno smedi, čak i crni iscjedak, ili je to nekakva menstuacija, pretpostavljam da ipak nije pošto bi trebala doci u danima pauze od uzimanja pilula. Pa mi nije baš jasno zašto se javlja, pa ako vi imate neko misljenje o tome da mi kazete, sta bi to moglo biti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem pregled i uzv kod vas. Čim prije da se rješite tereta briga.

bakali

Je li to odgovor meni ili ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bakali odgovor je za vas. Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Longi da ste si dali malo truda i zavirili u forum o kontracepciji odmah bi našči odgovor za ovo pitanje. Radi se o probojnom spoting krvarenju karakterističnom za uzimanje niskodozažnih kontraceptiva.
Dakle nastavite s uzimanjem prema shemi i ne obazirite se na iscjedak.

pepa1

Pozdrav,Imam 17 godina menstruacija mi inače kasni od 2-4 dana,dok mi je zadnja dva puta dosla i ranije. Ovaj mjesec mi je kasnila pet dana i trajala 2 dana.Krv je bila smeđe boje i sasvim malo je bilo.Spolni odnos sam imala za vrijeme plodnih dana. Dali da učinim test za trudnoću ili je nešto drugo u pitanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako napravite test. Moguća je cista, pcos i sl.

Gaby14

Poštovani,nesto me jako muci. Imam normalne menstruacije, tocne, traju po 5-6 dana i vrlo su obilne. Zadnju mjesecnicu sam imala 07.01. Sada sam trebala dobiti 04.02 i kasnila mi je dva dana i jučer mi se pojavio kao predznak menstruacije ,ali cijeli dan je nisam dobila. Imala sam i bolove i sve, bila mi je samo smeda sluz, a danas kao iscjedak sa malo krvi. Dva mjeseca nisam stupila u spolni odnos sa deckom i napravila sam test danas i bio je negativan tako da je sigurno da nisam trudna. Sto bi moglo biti? Trebam li se brinuti?