smeđa menstruacija

Gaby14

Zaboravila sam reci da me je decko prstenjacio tajdan kad mi se pojavila smeda sluz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom menstruacija će vam nastupiti za koji dan.

prop0306

Poštovani, inače su mi menstruacije točne na dan (28. dan), ali ovaj mjesec je kasnila tri dana, oskudno krvarenje trajalo je pola dana i nakon toga već tri dana imam samo smeđi iscjedak. Ne štitimo se za vrijeme odnosa već nekoliko mjeseci. Zanima me je li moguća trudnoća iako je bilo oskudno krvarenje ili bi moglo biti nešto drugo u pitanju? Inače mi menstruacija traje 4-5 dana bez smeđeg iscjetka i vrlo je bolna. Prije tri godine ginekolog mi je ustanovio da imam zavaljenu maternicu. Od nekih drugih simptoma imam jedino učestalo mokrenje, glavobolje i manjak apetita. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovo krvarenje nije menstruacija. Sugeriram da napravite za početak test na trudnoću.

prop0306

Poštovani, test sam napravila danas ujutro i bio je negativan. Povremeni bolovi u jajnicima i danas su prisutni također kroničan umor i glavobolja. Hvala vam na odgovoru, naručiti ću se ginekologu na pregled. Postoji li i dalje mogućnost da je trudnoća iako je test pokazao negativno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je negativan i spravno napravljen, ne radi se o trudnoći.

ari56

Poštovani doktore,

06.10. Imala sam nezaštićeni spolni odnos s dečkom za vrijeme prvog dana plodnih dana (dakle 5 dana prije nego bi otprilike trebala stupiti ovulacija). Naime, ciklusi su mi neredoviti i traju u rasponu od 28-31 dan te nikada nisam stopostotno sigurna kada ovuliram. Po izračunu da mi ovaj ciklus traje 30 dana, menstruacija bi trebala doći 25.10., ali 20.10. na gaćicama sam primijetila smeđu krv koja od tada nije prestala. Krvarenje je vrlo oskudno, ali je prisutno već 3 dana. Je li moguća trudnoća i dal' da čekam 25. da napravim test? Jer ne znam je li bi ovo trebala biti menstruacija ili je krvarenje nekog drugog tipa?

Hvala Vam unaprijed i lijep pozdrav.

Ivananina333

Postovani,

Bila sam na terapiji Klaritomicin/Metronidazol 14 dana. Pijem Rosanlle kontr. pilule 8 mjeseci. Nisam bila obavjestena o tome da ce mi navedeni antibiotik umanjiti zastitu koju pruzaju pilule. Nezasticeni spolni odnos uz ejakulaciju sam imala 4 dana i 2 dana prije datuma ocekivane mjesecnice. Mjesecnica mi je kasnila 2 dana pa sam se zabrinula i napravila test i bio je negativan te sam sutradan dobila mjesescnicu koja je trajala cca 4 dana. Naime, po prestanki mjesecnine tocnije 3 dana od prestanka ( redovno sam nastsvila pit pilule sad sam na 8. Ruzicastoj ) nakon spolnog odnosa doslo mi je do smedkastog iscjetka. Zanima me, postoji li mogucnost da je doslo do oplodnje odnosno trudnoce bez obzira sto sam dobila mjesecnicu s obzirom da je odnos bio pred samu ocekivanu menstruaciju ?
Hvala vam puno i lijep pozdrav !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za ari56, moguće da se radi ili o implantacijskom krvarenju (ukoliko je došlo do trudnoće), ili o insuficijenciji (slabijoj funkciji) žutog tijela zbog čega dolazi do laganog krvarenja pred menstruaciju. Savjetujem da učinite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ivananina333, prema navedenom ne postoji mogućnost da je došlo do trudnoće. Nema razloga za brigu. Iscjedak koji navodite moguć je zbog probojnog krvarenja (česta pojava prilikom uzimanja kontraceptiva) ili zbog kontaktnog krvarenja uslijed odnosa.

Lara0915

Lijepi pozdrav!
Oduvijek imam neredovite menstrualne cikluse,od prve menstruacije,od 2000.g. Pila sam razne hormonalne tablete 7 godina,to se nije reguliralo ni dan danas,niti nakon spolnih odnosa,niti nakon dva poroda. Nakon poroda mi menstruacija nastupa svakih 50,55 dana. Zadnju menstruaciju sam imala početkom rujna i trenutno već šest dana imam smeđi iscjedak neugodnog mirisa popraćen krvlju. Nisam to nikad imala. Zabrinuta sam da nije trudnoća u pitanju posto nisam planirala treće dijete! Inače nikad ne koristimo zaštitu al suprug me uvjerava da sigurno nisam trudna, da je on siguran da nije.

Lara0915

Zaboravila sam dodati da još uvijek dosta često dojim dvogodišnju kćer. Jako sam napeta i pod stresom da nisam trudna..ne usudim se ni test Napravit

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jedini način da se utvrdi radi li se o trudnoći je da učinite test (ili uzv pregled). Što se iscjetka tiče savjetujem pregled jer postoji mogućnost da se radi o infekciji.

ari56

Poštovani doktore,

nadovezujem se na svoje prethodno pitanje koje se nalazi iznad. Jutros sam napravila test (kao što ste mi preporučili) i bio je negativan. Sad kad mogu isključiti trudnoću, je li moguće da se ovakvo krvarenje događa zbog tablete za dan poslije? Naime, prošli sam mjesec (09.09.) uzela tabletu EllaOne pa me zanima je li moguće da mi je ovaj mjesec menstruacija tako oskudna zbog nje?

Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je trudnoća isključena, tableta je malo poremetila ciklus. Nema razloga za brigu.

Ppps

Dobar dan ovako imam 22 g.koristim fertil up za poboljšenje zaćešća sada sam dobila mj 12.11 koja je bila smeđe boje ali nije puno išlo možda par kapi 15.11 je nema danas isto tako dali je to uopšte mjesečnica ili je možda znak trudnoce ..hvala