smeđi iscjedak

kiki86

Poštovani, u 4 mjesecu sam bila na pregledu. Papa i ultrazvuk su mi u redu. no zadnjih par mjeseci kada su mi plodni dani meni se pojavi smeđi iscjedak. Traje par dana. Imam li razloga za brigu?!?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne trebate brinuti, radi se o periovulacijskom krvarenju.

korisnik11

pomoc! imam smeđi iscjedak i menstruacija mi dugo kasni pa me zanima sta je to jer iscjedak malo curi malo ne sad zelim pomoc jer sam jako zabrinuta zadi toga ;( menstruacija mi je svaki mjesec neredovita ;(

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, za početak savjetujem test na trudnoću.

monchi15

Postovani,
posljednja menstruacija mi je bila od 16.7 do 21.7.
Sljedecu menstruaciju bi trebala dobiti 16.8 ali mi je jucer 13.8 pojavio smedi iscjedak koji se pojavio i danas 14.8 u maloj kolicini uz blag trag krvi. S
polno sam aktivna i posljednji spolni odnos sam imala 8.8. uz koristenje kondoma.
Sto bi to moglo biti jer se bojim trudnoce posto sam na internetu procitala da je to moguci znak trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prije svega znak da ćete dobiti menstruaciju za dan- dva.

ivana940

Postovanje,
Izvinjavam se sto cu malo duze pisati, ali imam jedan problem. Imam 18 godina i seksualno sam aktivna s dečkom s kojim sam jako dugo u vezi. Ne koristimo zaštitu, ali on uvijek ejakulira vani. Nakon ejakulacije vani, ne nastavljamo spolne odnose. Eh, sad. Trebala sam dobiti menstruaciju 22.08.2012. godine. Umjesto toga, dobila sam taman iscjedak koji je trajao 2-3 dana.Odmah nakon toga, imala sam dijareju, koja je također trajala 2-3 dana. Sigurna sam da se radi o virusnom oboljenju (ili trovanju hranom) jer je dan kasnije u mojoj porodici još jedan član dobio istu. Danas je 07.09. a ja jos uvijek nisam dobila menstruaciju. Mislim da su ove ljetne vreline lose uticale na mene, a i imala sam nekih porodicnih problema u periodu od 29.08 do 02.09.(što je međutim, period kada je moja redovna menstruacija trebala da završi). Možete li mi objasniti o čemu bi moglo da se radi? Zbunjuje me i ovaj iscjedak, šta je uzrok njegovog pojavljivanja? Između posljednje menstruacije i dobivenog iscjedka spolni odnos sam imala 3 puta (već sam vam opisala na koji način) i mislim da nisam trudna, mada ću i to provjeriti u narednim danima. Naručila sam se kod ginekologa za 15.09., a voljela bih čuti vaše mišljenje o svemu ovome. Postoji li šansa da sam trudna? Šta je uzrok pojavljivanja ovakvog iscjetka?
Iskreno vam se zahvaljujem. Srdacan pozdrav. Ivana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, moglo bi se raditi o trudnoći, cisti na jajniku, endometriozi, anovulaciji.
Dakle bez nalaza uzva previše je mogućih uzroka.

Anchy797

Poštovani!
Zadnju mestruaciju imala sam 22.8. do 27.8. Znači, sljedeću menstruaciju trebala bi dobiti oko 22.9. Pojavio mi se smeđi iscjedak prije dva dana, ali uz njega pojavila mi se i krv. To još uvijek traje. Taj smeđi iscjedak mi se pojavljivao i prije, ali bez krvi. Spolno sam aktivna i zadnji spolni odnos imala sam oko 1.9. Zanima me da li sam možda trudna ili je to neka upala, ili nešto slično.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, za trudnoću je još prerano govoriti, upala svakako, moguća je i ranica na vratu maternice a najćešće u sredini ciklusa se radi o periovulacijskom probojnom krvarenju.

Ardiana

Poštovana,

Imam 40 godina, imala sam Papa test napravljen u 5.mjesecu prošle godine i sve je bilo uredno. Imam redovne menstruacije, te imala sam menstruaciju od utorka prošli tjedan normalno 5 dana kao i uvijek, u međuvremenu sam imala nezaštićene spolne odnose, primjetila sam prije 3 dana prvo par kapi krvi na dnevnom ulošku, a jučer i danas smeđi iscjedak. Imam li razloga za zabrinutost?

Hvala!

Lp

gimnazijalka04

Poštovani, zanima me zašto mi se javlja smeđi sekret sa malim delovima tkiva 4 dana pre menstruacije? Pojavio je se 4.4.2022. I 5.4.2022., dok ga danas ima samo kada se obrišem. U jednom momentu je bio i ruzicast. Poslednja menstruacija mi je bila 10.3. I trajala je oko 5 dana, sa kasnijim smeđi sekretom. Ovu sad treba da dobijem za par dana, tačnije 10.4. Po kalendaru. Ciklusi mi variraju od 30 do 35 dana. Polne odnose imam, zasticeni su uvek kondomom, s tim što ponekad na početku odnosa ne koristimo zaštitu nekih 10 sekundi. Posle sve do kraja koristimo, ejakulacija je izvan vagine.
Prijatan pozdrav, hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ardiana, moguće da se radi o ovulacijskom krvarenju. Savjetujem da uradite i test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana gimnazijalka, moguće da se radi o hormonskoj neravnoteži. Savjetujem da uradite analizu hormona.

sanidica

Postovani , svaka mjesecnica mi pocinje sa blago rozim ili tamno braon iscjedkom koji traje nekoliko dana i onda krene krvarenje i sve to se oduzi nekih 9-10dana. Imam jedno dijete ,voljela bih dobiti jos jedno, da li smatrate da ovakva mjesecnica moze biti uzrok da ne mogu ostati trudna ?
Kad odem kod gin.kaze mi da imam ovulaciju ,drugi kaze normalno je da krene mjesecnica po malo da to nije nista strasno i ostane na tome. Zivim u inozemstvu, i ovde bas tesko hoce dr da vrse neke pretrage, njima je sve to normalno. Pa bih volela cuti vase misljenje. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da je to zbog slabijeg lučenja hormona progesterona u drugoj fazi ciklusa. Nije potrebno liječenje, ali ako planirate trudnoću savjetujem Duphaston 2x1 u drugoj fazi ciklusa.