nezaštićeni odnos

ana 22

Poštovani,
ja i dečko smo imali odnos 20.5.,ali mu je prilikom odnosa kondom skliznuo i ostao u meni,kondom smo izvadili,ali me zanima dali postoji mogućnost za trudnoću jer je on svršio u kondom,ja sam imala mjesečnicu 12.5,i to bi bio 9 dan mog mestrualnog ciklusa,a ciklus mi obično traje 27 dana. Postoji li mogućnost da ostanem trudna i da li da uzmem tabletu za dan poslje?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji. Šansa je velika. Uzmite svakako postkoitalnu zaštitu.

ana 22

Poštovani,
išli smo kod ginekologa da izvadi kondom i on je rekao da je mala vjerojatnost da ostanem trudna ako mi je bio 9 dan menstrualnog ciklusa i ako mi ciklus traje 27 dana i više i da ništa ne uzimam jer nije potrebno. Mene je isto jako strah.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ja bih se ipak odlučio za postkoitalnu zaštitu.

mark12

postovani
e ovako ja i moja cura smo imali nezaštićeni spolni odnos i uvjeren sam da nisam ejakulirao u nju ali ona je danas trebala dobiti i jos nije dobila.kaze mi da to nekad zna kasniti po 2-3 dana.zanima me sto vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je bio jedan odnos i ako ste sigurni u svoju konstataciju onda se ne radi o trudnoći.

malasproblemom

Dečko i ja smo imali u par sati 3 odnosa, metodom prekinutog snošaja, nije bilo ejakulacije, nakon svakog odnosa je urinirao. No bili su mi plodni dani te me zanima da li je u tom slučaju moguća trudnoća. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa svakako postoji. Nije velika ali ipak postoji.

mark12

Nisam u potpunosti siguran ali vjerovatno bi osjetio da sam ejakulirao u nju...i da li ima veze to sta joj je to bio prvi sex? Ni danas nije dobila mjesečnicu.Hvala vam unaprijed

sonja1904

Poštovani doktore,

molila bih Vas za odgovor na slijedeću situaciju: menstruaciju sam imala 15.5., 13.6. i 14.7. tijekom te zadnje sam imala nezasticen odnos, tocnije 6.dan, a inace mi traju tako 6-7 dana. partner je svrsio, ali je pitanje da li ga je na vrijeme izvadio. jucer sam radila test s Primastickom i to s popodnevnom mokracom, jer je tako pisalo na testui bio je negativan. medjutim, mene vec par dana boli donji dio trbuha, kao da cu dobiti menstrttaciju, a nikako za to jos nije vrijeme i boli me na dodir te idem cesto na wc, a uz te grceve imam i vjetrove. znam da cete mi savjetovati da sacekam menstruaciju, ali bila bih Vam jako zahvalna kad bi me i do tada malo umirili. citajuci Vase odgovore na ovom forumu, znama da 6.dan, ako su ciklusi uredni,spada u neplodne dane, a i ova tableta za dan poslije bi se kao trebala uzimati samo ako je odnos bio u vrijeme ovulacije, sto u mom slucaju nikako nije bio

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mark12 odgovorio sam vam. Ne bavim se nagađanjima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sonja, ako ste imali odnos šesti dan i ciklusi su redoviti nikako se ne radi o trudnoći.
Čemu ste radili test na trudnoću? On se radi tek ako vam kasni menstruacija.

Samosvoja2

Imam 18 godina,prije 2 mjeseca sam prvi puta stupila u spolne odnose,ja i moj decko imali smo nezasticene odnose dva dana prije ovulacije,prvi puta nije ejakulirao u mene tjst puno prije je izvadio spolni ud jer se bojao nastavit,nakon toga je otisao u wc ejakulirao,mokrio i oprao spolni ud,ja sam takodjer osla mokriti,proslo je 40 min i opet smo imali spolni odnos nekih 4-5 min nije ejakulirao uopce poslije toga zanima me kolika je sansa trudnoce jer sam bila u plodnim danima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala ali se ne može u potpunosti isključiti zbog rezidualne sperme u spolovilu muškarca.

Samosvoja2

Postovani,danas sam trebala dobit menstruaciju ali nemam nikakve bolove kao kad trebam dobit samo po neki mali grc,test sam napravila 7 dana poslije odnosa jer sam citala da se i tad moze napraviri test,bio je negativan,par dana vec imam bijelo pranje nije se promjenilo isto je kao i svaki puta,zanima me dali bi se trebala brinuti? Jer mi nikad ne kasni menstruacija mi je redovna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana nakon odnosa test nije vjerodostojan. Ne znam samo gdje ste to pročitali.
Savjetujem ako vam kasni menstruacija da ponovite test na trudnoću.

Crnooka987

Poštovani.
Zadnju menstruaciju sam imala 15.3. a moj partner i ja prakticiramo ne zaštićeni odnos. Uvjerena sam da niti jednom nije ejakulirao u mene. Što Vi mislite postoji li ikakva šanša za trudnoćom ili su to samo hormonalne promjene pa zbog toga kasni mjesečnica?
Bila sam i na ultrazvuku jajnika i ginekologica mi je rekla da su mi jajnici puni cista, da li je to jos jedan potencijalni razlog kašnjenja mjesečnice?
Hvala i lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ja ništa ne mislim. Donosim zaključke na osnovu onog što iznesete. Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije onda se ne radi o trudnoći. Ako imate pcos moguće je da vam menstruacija kasni i zbog anovulacijskog ciklusa.

ivanaa16

Postovani, kolike su sanse za trudnocu ako sam imala nezasticeni spolni odnos na dan ovulacije s tim da su ejakulat i predejakult izasli van kada smo prekinuli odnos. I da li se kod vlaznosrti takodjer moze naci sperma?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva šansa ako nije došlo do ejakulacije u rodnicu. Sluz ne sadrži spermatozoide.