Smedji iscjedak

Alagicm

Poštovani, imala sam menstruaciju od 2 do 5 aprila.
2 maja, preključer mi se pojavila blijeda krv al samo na obrisu , ništa puno. Ne boli me stomak mali, samo malo jajnici i imam osjećsj kao da mi je natečrn mali stomak. S obzirom da je već mjesrc dana prošlo, očekivala sam da je to menstruacija počela. Međutim evo i jučrr i dans nema prave krvi da ide ,nego samo po kap il po jedan mali ugrušak smeđkasto -zelenog iscjetka. Odnose sam poslije menstruacijr imala bez zaštite al smo se pazili. Da li je u pitanju upala ili implatacijsko krvarenje ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da učinite test na trudnoću. Prema opisu moguće je da se radi o implantacijskom krvarenju.

Alagicm

Da li se može test odmah uraditi ili moram sačekat par dana , jer sam po kalendaru kako brojim u ovulacijskim danima.. i evo ni danas mi nijr stalo, odnossno, na obrisu imam po tačkice krvi a na dnevnom ulošku u toku dana mi se pojavi smeđkasto -zeleni iscjedak i imala sam bol u lijevom jajniku.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je zadnja menstruacija bila 2.4. onda sigurno niste u ovulacijskim danima. Test možete napraviti s prvim jutarnjim urinom već sutra.

Alagicm

Poštovani jučer sam radila test i negativan je, planiram ponovo ponoviti za 2 dana,. Ukoliko bude i taj negativan da li možete protumačiti da li se radi o nekoj upali ili neśto drugo ? Da li postoji mogućnost da nisam imala dovoljno krvi da ovaj mjesec poteče , nemam trenutno ginekologa jer sam u drugoj državi a malo sam zabrinuta ..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iscjedak koji opisujete je moguća posljedica upale, ali kašnjenje menstruacije (budući da je test na trudnoću negativan) je zbog hormonskog disbalansa. To je najčešće uzrokovano stresom Ukoliko ste u mogućnosti dobro bi bilo da učinite analizu hormona, a što se iscjetka tiče nabavite neke od vaginaleta koje možete dobiti bez liječničkog recepta..

Alagicm

Da li je moguce da test ne prikaze tacan rezultat ukoliko imam upale, jer mene mnogo pece i srbi kao da imam jake upale

Ivo Balenović, dr. med.

Upala ne utječe na rezultate testa. Testom se mjeri količina hormona u mokraći.

njuska55

Postovani, molim odgovor u vezi sljedeceg problema. Prije malo vise od sest mjeseci sam prestala s uzimanjem OHK Lindynette 20 koje sam uzimala skoro pune dvije godine. U tih 6 mjeseci u kojima ne uzimama OHK ciklusi su mi veoma neuredni te traju od 23 do 26 dana. Prije uzimanja OHK su mi ciklusi bili uvijek tocni (27-28 dana). Osim sto su mi ciklusi neredoviti, zna mi se pojaviti smedji iscjedak dan prije nego sto nastupi menstruacija ili mi je smedji iscjedak prisutan i nekoliko dana nakon sto menstruacija zavrsi (obicno mi menstruacija traje oko 3 dana i nije obilna). Zanima me da li mi mozete reci koji je razlog pojave iscjetka i da li se trebam zabrinuti zbog istoga? Isto tako me zanima da li ce mi se ciklusi vratiti na strao odnosno biti redoviti kako su bili prije uzimanja OHK?
Hvala vam unaprijed, malo sam vec zabrinuta jer je ipak proslo 6 mjeseci otkako ne pijem pilule i sve to me malo zbunjuje

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatniji razlog problema koji navodite je slaba funkcija žutog tijela. Žuto tijelo nastaje na jajniku nakon ovulacije i ono luči hormon progesteron. Kada lučenje progesterona nije idealno može se javiti oskudno krvarenje prije ili nakon menstruacije. To se može liječiti primjenom gestagena (progesterona) u drugoj fazi ciklusa. Nije ništa opasno.

njuska55

Hvala na odgovoru. Mozete li mi i odgovoriti na pitanje koje sam takodjer postvila u prethodnom upitu u vezi neredovitosti menstrualnog ciklusa sest mjeseci nakon uzimanja OHK? Da sad ne pisem sve ponovno tu. Da li se trebam javiti ginekologu i da li ce mi se ikad ciklus vratiti na staro odnosno da li ce biti redovit (27-28 dana)
Puno hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

U pravilu se nakon 6 mjeseci od prestanka uzimanja kontraceptiva ciklus regulira, tj. postane onakav kakav je bio i prije uzimanja. Savjetujem da učinite analizu hormona. Prema svemu što ste naveli moguće da je došlo do blaže hormonske neravnoteže.

njuska55

Hvala na odgovoru.
Nadam se da stanje nije opasno niti zbrinjavajuce, ucinit cu analizu hormona. Zahtijeva li to nekakvo medikamentozno lijecenje i je li situacija za zabrinuti se? Hvala puno jos jednom

Ivo Balenović, dr. med.

Stanje nije zabrinjavajuće. Terapija se daje prema rezultatima hormonske analize, ukoliko bude potrebna

njuska55

Hvala puno na odgovoru, nadam se da ce biti sve ok.

Ivo Balenović, dr. med.

Nama na čemu. Sve će biti u redu.

mivan0525

Poštovani doktore, pijem Lindynette već nekoliko mjeseci. Posljednja mi je mjesečnica završila 8. ili 9. srpnja. No, zbog selidbe iz jednog mjesta u drugo, propustila sam nekoliko tableta te sam u uputama pročitala da se s tim blisterom prekine, baci, i započne s novim početkom sljedeće mjesečnice. Zaštićene spolne odnose (prezervativ) sam imala 27. i 28. srpnja. 28. srpnja ujutro, nakon mokrenja, se na papiru vidjela mala količina krvi, a od utorka, 31.7. u iscjetku mi se pojavljuje mala količina krvi koja se svakoga dana pomalo poveća. Uz to imam bolove u donjem dijelu trbuha i leđa kao pred mjesečnicu te nadutost. Ne znam mogu li ovo shvatiti kao oskudnu mjesečnicu, budući da traje danas četvrti dan i započeti s novim blisterom ili trebam pričekati da se pojavi "prava" mjesečnica? Ili je moguća trudnoća i implatancijsko krvarenje? Unaprijed vam hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom trudnoća nije moguća. Ovo krvarenje shvatite kao menstruaciju i započnite s novim pakiranjem. Za svaki slučaj idućih 7 dana koristite dodatnu zaštitu.

mivan0525

Poštovani, poslušala sam vaš savjet iz zadnjeg posta te popila dva kruga tableta, nakon kojih sam dobila normalne i redovne mjesečnice. No, imala sam dvije tri epizode mučnine i žgaravice te se debljam. Moje pitanje je jesam li mogla "izazvati mjesečnice" pilulama, a da sam svejedno trudna ili mogu biti sigurna i shvatiti ove promjene kao posljedicu načina prehrane?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su nastupila krvarenja trudnoću možete isključiti sa sigurnošću. Tablete mogu potaknuti apetit i tako uzrokovati porast tjelesne težine. One same po sebi ne debljaju.