Spavanje u trudnoći

nika94

Poštovani,
Kako je najbolje spavati u trudnoći?
Čitala sam da je najbolje na lijevom boku, ali ja izdržim eventualno 2-3minute i moram se okrenuti na desni, jer me počinju boljeti leđa u donjem dijelu i nelagodno mi je, a opet čitala sam da je na desnoj strani loše zbog pritiska na venu i jetru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete spavati u bilo kojem položaju koji vam odgovara. Ponekad kod spavanja na leđima gravidni uterus može pritisnuti velike krvne žile i dovesti do osjećaja 'slabosti'. U tom slučaju potrebno je okrenuti se na polubok i smetnje će prestati.