Spermicidne kreme?!

Svjetlana

Pozdrav!

Molila bih da mi preporucite spremicidnu kremu koju bih mogla koristiti prilikom spolnog odnosa s partnerom kad on koristi i prezervativ?

Takodjer me zaniman da li je potreban poseban ginekoloski pregled prije pocetka koristenja spermicidne kreme?

A zanima me i naciin primjene kreme?

Zaboravila sam napomenuti da imam 24 godine i stalnog partnera.

Hvala na Vasim odgovorima.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Na našem tržištu dostupna je Delfen krema koja se koristi prije započinjanja spolnog odnosa, tj prije penetracije. Svakako - preporuča se prethodno učiniti ginekološki pregled kako bi se dokazalo zdravlje ginekoloških struktura i učinio Papa nalaz (u svake spolno aktivne žene ove se pretrage smatraju nužnima u jednogodišnjem intervalu).