spermiogram

zoran

Molim Vas da mi kažete što znači "nalaz patoloških vrijednosti postotka progresivno pokretnih (2%) uz povećan postotak patoloških oblika(51%, glave 14%, vrata 11%, repa 26%), te nalaz sedimenta ejakulata"? Imam broj spermija u ejakulatu 608000000, od toga vitalnih 44%, pokretnih35%. Količina je 4,0 ml, ph 7,2 broj spermija u ml je 152000000. Sta. Spermatogeneze 4/100 sper., leukociti 2/100 sper., eritrociti 2/100 sper., bakterije+/100 sper.. Konzistencija je rjeđa, sluz ++, zamućena. Bez koaguluma. Molim Vas da mi kažete kakve su moje mogučnosti za oplodnju prema ovom spermiogramu. Imam 40 godina i nemam djece a jako bih ih želio! Puno Vam hvala!

prof. dr. Marina Ivanišević

Vaša oplodna sposobnost jest umanjena, ali potrebno je ponoviti spermiogram dva dana nakon posljednjeg odnosa, prestati pušiti ukoliko pušite, ne konzumirati kavu , alkohol i gazirana pića, pregledati se kod urologa.