Trudnoća i loš PAPA test

Shadow

Imam 28god.Prije 7mjeseci učinjen je papa test: CIN II + HPV (test nije dobro uzet). Učinjen je i UZV koji je bio uredan. Kolposkopija je učinjena prije 4mjeseca (nista nije nađeno). Trenutno čekam nalaze ponovljenog papa testa i tipizaciju HPV-a.
U prošlih 4-5 mjeseci imala sam odnose u vrijeme ovulacije i nisam trudna. Ponekad točno osmi dan prije menstruacije imam blago krvarenje, sukrvičasti ili smečkasti iscjedak.

Da li mogu uoće zanijeti? Što poduzeti glede iscjetka, da li je povezan s papa testom?
Kako liječiti CIN II i što poduzeti da što prije ostanem trudna?

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Shadow, ukoliko ste već zbog kašnjenja odgovora tipizirali HPV javite se.