spirala

Jana

Poštovana!

Rodila sam prije 9 mjeseci, a prije 1,5 mjeseca mi je ugradjena spirala.
Menstruaciju sam vec trebala dobiti ali nisam. U vremenu kad sam je trebala dobiti javili su mi se svi popratni simptomi, cak i krvarenje od par kapi (prije ugradnje spirale 3 mjeseca mi je menstruacija bila redovita).
Da li postoji mogucnosti da sam trudna i kolika je sigurnost sa spiralom.
Unaprijed hvala

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Sigurnost spirale se procjenjuje na 92 do 98 %. Iako je mogućnost da ste trudni izuzetno mala ipak bih savjetovala da ovu mogućnost isključite tako da učinite beta HCG test (koji će definitivno isključititi ili potvrditi nalaz trudnoće). Svako nejasno oskudno krvarenje u korisnica intrauterinog uloška mora isključiti postojanje trudnoće (unutar ili izvan maternice).