Spirala mirena

Prespana

Zbog obilnih odlivi u perimenopauze neki doktori predlazu mi spiralu mirenu.S tim da imam problem sa vene doktori za ova moja duga krvarenja nisu mi dali hormoni kako bi regulirali ciklus,kazu da hormoni nisu za mene.Jel je pogodnija ova mirena kod osobe koje imaju vene.,a ona luci bas hormone?I jos dali ova spirala ce smanjiti krvarenja.Do sad sam onako prirodno prolazila pa oslabi krv i tako.

Ivo Balenović, dr. med.

Mirena će sigurno smanjiti krvarenja. Obzirom da ona luči hormone lokalno (samo unutar maternice) pogodna je za žene koje imaju kontraindikacije za sistemsku primjenu hormona.