Spolne bolesti i HPV

rafaello

Poštovani,
prije stupanja u spone odnose samnom, decko je prebolio genitalne bradavice i klamidiju. Uvijek koristimo zaštitu za vaginalni seks, a s obzirom na to da ću uskoro zbog endometrioze morati piti kontracepciju htjeli bismo izbaciti kondome iz upotrebe. Ja sam se prije mjesec dana testirala na ureaplasmu, mikoplazmu i klamidiju i bilo je negativno. Zanima me, s obzirom na njegove prijašnje bolesti, je li moguće da sada meni prenese klamidiju ili bradavice tijekom nezasticenog odnosa?
Također, prije 4 mjeseca na PAPA testu mi je nalaz bio CIN1, promjene povezane s HPV, pa me zanima znači li to da je meni dečko prenio HPV virus zato jer je i sam bio u doticaju s njim i dobio bradavice?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, neka se dečko testira na navedeno. Ako je negativan, slobodno možete imati odnose bez zaštite.