spolno prenosive bolesti

Indiana

Poštovani...

Zanima me da li postoji mogučnost zaraze bilo kojom od spolno prenosivih bolesti ukoliko se imaju odnosi sa osobom koja je prethodno bila spolno neaktivna. Ako postoji koje su to bolesti?
Hvala

Prof.dr. Marina Ivanišević

Draga Indiana, gotovo nemoguće ukoliko je tome tako da je bila spolno neaktivna, te s druge strane i inače zdrava da nema npr. hepatitis, HIV, sifilis itd.