Spoting 13 dan nakon menstruacije

lidija.p.

Imam 33 godine.
Bila sam na gin pregledu u 10 mjesecu ove godine,papa uredan sve ok
Zadnja menstruacija je 30.11 trajala je 5 dana kao inače..Sada je prošlo 9 dana od menstruacije i imam spoting(blago roza ,svjetlo smeđe) nije običan vrlo oskudan kada se obrišem i malo na donjem rublju..
Imam blage bolove u donjem djelu trbuha i blage valove vrućine.Sada mi je 3 dana spotinga(prvi dan je bilo dosta smeđega) Molim vas što to znači,dali je to možda pukla "cista" za vrijeme plodnih dana i dali je to normalno.Ja sam to svom gin rekla kaže da je to "dobro" da je to odraz da mi jajnici dobro rade.Što to znači? Kada imam taj spoting ,iscjedak rastezljivosti uobičajeno za plodne dane nemam.Dali da onda uzmem u obzir ovaj spoting umjesto rastezljivosti ,pa da si tako računam plodne dane?
Trudnoću bi isključila nisam imala SP odnose od 6 mjeseca.
Zadnje tri M su;
24.9
26.10
30.11
Dali mi možete reći dali sam u plodnim dani a i objasniti sve ovo što sam napisala,ja bi vas lijepo molila?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o ovulacijskom krvarenju i bolovima koji je prate (ovulaciju). To je normalno, fiziološko stanje i nije potrebna nikakva terapija. Trenutno ste u plodnim danima.

lidija.p.

Hvala na odvojenom vremenu, i
na vašem odgovoru.
Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.