St. cistoce

Zrinka

Postovana doktorice, opet trebam Vasu pomoc!
Danas mi je lijecnik tijekom pregleda ustanovio stupanj cistoce 3. Shvatila sam da je to nesto sto nije bas dobro i to me opterecuje. S obzirom da cu nalaz pape cekati dugo, molim Vas da mi barem malo pojasnite sto je to uopce stupanj cistoce i koliko je on u mom slucaju los. Unaprijed hvala. Zrinka

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Stupanj čistoće određuje postojanje vaginalne infekcije, te se orijentacijski (pregledom obriska pod lupom) mogu uočiti neki infektivni uzročnici poput gljivica, Trichomonasa i sl. Vaš nalaz govori u prilog postojeće upale, te bi u tom slučaju bilo najbolje učiniti ciljani cervikalni obrisak na klamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, aerobe i anaerobe, kako bis eodredio najbolji oblik sistemskog i/ili lokalnog liječenja.