Štetnost ultrazvuka u trudnoći

martad12

Poštovani,

Kako sam od početka trudnoće imala komplikacije, krvarenje, bolove, iscjedak, niska posteljica dr me češće naručivala na preglede pa sam ultrazvuka imala svaka 2 tj a jednom i dvaput u istom dana jer su me slali u bolnicu.
Do sada me to nije zabrinjavalo, dok mi jedna kolegica nije skrenula pozornost da je ultrazvuk štetan.
U 21 tj sam i imala sam 13 ultrazvuka.
Da li toliko ultrazvuka može imati štetne posljedice?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, medicinski je dokazano da uzv nema štetnog utjecaja na trudnoću.