Stitnjaca u trudnoci

Barbara09

Postovani, trenutno sam 22 tjedna trudna. Nikad nisam imala problema sa stitnjacom niti problema sa trudnocom.

Na pocetku trudnoce, ft4 mi je bio 11.6 i preporuceno mi je pratiti tokom trudnoce za svaki slucaj nalaze. TSH je uvijek bio uredan.

13. Tjedan TSH 2.23 ft4 12.2
21. Tjedan TSH 1.36 ft4 9.9

Zanima me jesu li ovo u redu vrijednosti te bi li trebala uzimati neku terapiju radi malo nizeg ft4?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednosti su minimalno ispod granice. Terapija nije potrebna.

Barbara09

Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

PKH1991

Poštovani,

zanima me urednost laboratorijskih nalaza štitnjače u trudnoći. Trenutno sam u 28 tjednu trudnoće, ne trošim nikakvu terapiju za štitnjaču. TSH je u 19 tjednu bio 3,6. Od početka sam imala jake mučnine i u drugom mjesecu trudnoće izgubila 6 kilograma koje sam tek sad nadoknadila (početna težina 54 kg, visina 162 cm). Prije tjedan-dva počela sam osjećati jake srčane palpitacije koje su pripisane niskom hemoglobinu (90), pa sam počela uzimati Kendural C, uz Prenatal koji uzimam od početka drugog tromjesečja. Trudnoća je s ginekokološkog stajališta u principu urednog tijeka, osim uloživosti za vršak prsta zbog čega mirujem zadnja tri tjedna, te liječenja Ureaplasme.

Vrijednosti su sljedeće:
TSH: 2,243 mIU/L
FT4: 11,8 pmol/L
Anti-TPO: 0,8 kIU/L
Anti-TG: <0,3 kIU/L

Unaprijed hvala na odgovoru i lijep pozdrav.

Patricija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednosti su u granici normale.

andrija777

Poštovani,

moja supruga je u 27. tjednu trudnoće, 5. trudnoća.
Bila je na vađenju krvi zbog štitnjače, te su joj ovakvi rezultati:
fT3 = 4.7
fT4 = 8.8
TSH = 0,25

Možete reći svoje mišljenje? Puno hvala, srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako su vrijednosti u nmol/L, tada je u pitanju pojačano lučenje hormona štitnjače. Savjetujem pregled endokrinologa.

andrija777

Pozdrav, ovako piše:

fT3 = 4.7 pmol/L
fT4 = 8.8 pmol/L
TSH = 0,25 mIU/L

Hvala, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Snižene su vrijednosti TSH i fT4. Savjetujem pregled endokrinologa.