Pregradjena materica

Verica123

Poštovani, šta znači pregradjena materica..radila sam histeroskopiju polipa i uklonili su i septum tu pegradu..da li ona može biti uzrok neplodnosti..i koliko posle uklanjanja toga septuma može se raditi VTO. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, septum maternice može uzrokovati probleme kod začeća i u trudnoći. Na VTO možete nakon idućeg ciklusa.